رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران:

تعداد غرقی در دریای مازندران به 62 نفر رسید/ پایان زندگی 17 مازندرانی در دریا

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۷ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: تعداد غرقی در دریای مازندران از آغاز طرح‌های سالم‌سازی به 62 نفر رسید که از تعداد 17 نفر مازندرانی بودند.
 

به گزارش سفیر هراز، نقی کریمیان طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از آغاز طرح‌های دریا تاکنون 62 نفر در دریای مازندران غرق شدند.


وی با اشاره به اینکه 27 نفر از این آمار مربوط به بخش‌های خصوصی است، افزود: متأسفانه بخش‌های خصوصی به تعهدات خود عمل نکردند.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران ادامه داد: آخرین مورد غرقی مربوط به فردی 40 ساله در ساحل دارایی شهرستان محمود آباد بوده است.

کریمیان تصریح کرد: همچنین از آغاز طرح‌های سالم‌سازی دریا تاکنون 4 هزار و 647 نفر از غرق شدن نجات یافتند که از این تعداد 282 نفر به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مازندران منتقل شدند.

وی با اعلام اینکه از تعداد غرقی 17 نفر مازندرانی بودند، بیان کرد: همچنان افراد به توصیه‌ها و هشدارهای ناجیان غریق توجه نمی‌کنند.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با تأکید بر اینکه افراد از کمک دسته جمعی هنگام غرق‌شدگی پرهیز کنند، گفت: همچنین افراد از شنا هنگام شب و همچنین مناطق دنج و ممنوعه دریای مازندران پرهیز کنند.

کریمیان با تأکید بر اینکه افراد دریا را برای آموزش شنا انتخاب نکنند، خاطرنشان کرد: پرهیز از استفاده وسایل بادی و تیوپ و مراقبت از کودکان از دیگر توصیه‌های ما است تا باید به این موارد توجه شود.

 


 

 

کد مطلب: MTYyNjY3
 

 
کیمیا سامانه