مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در بازدید از پروژه ملی سد هراز

پیشرفت بیش از ۳۰ درصدی پروژه سد هراز/ توان ذخیره سازی سد هراز در جمع آوری 27 درصد آب‌های سطحی استان مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۰ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل آب منطقه ای مازندران گفت: پروژه سد هراز در سه سال گذشته با اختصاص بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار ملی تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
پیشرفت بیش از ۳۰ درصدی پروژه سد هراز/ توان ذخیره سازی سد هراز در جمع آوری 27 درصد آب‌های سطحی استان مازندران
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، دکتر محمد ابراهیم یخکشی در بازدید از روند پیشرفت فیزیکی پروژه ملی سد هراز و جاده جایگزین هراز با بیان اینکه اجرای پروژه سد هراز شهرستان آمل در سه سال گذشته با سرعت بیشتری همراه است، گفت: پروژه سد هراز در این مدت با اختصاص بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار ملی تاکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با عنوان اینکه برای تکمیل ساخت سد، شبکه‌های پایین دست به بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر تا پایان سال آینده نیاز دارد، اظهار کرد: برای سال 96 حدود ۱۱ میلیارد تومان از محل ردیف بودجه و ۴۰ میلیارد تومان از محل خرید اوراق اعتبار پیش بینی شد.

 

 

در این بازدید فرماندار آمل با اشاره به بازگشایی 2 تونل در محور هراز در آینده نزدیک، گفت: نقش این 2 تونل در رفع ترافیک محدوده پل چلاو تاثیر گذار است.


سیدجعفر رسولی با اعلام پیشرفت 35 درصدی عملیات ساخت دیواره سد، تصریح کرد: عملیات ساخت دیواره اصلی که از عمق 30 متری پایین‌تر از سطح رودخانه شروع شد به زودی به پایان می‌رسد.

 


وی با تاکید بر توان ذخیره سازی سد هراز در جمع آوری 27 درصد آب‌های سطحی استان مازندران، یادآور شد: این رقم برای آبیاری 140هزار هکتار از زمین‌های حوزه آبریز این سد در شهرهای آمل، فریدونکنار، محمودآباد، چمستان و بخشی از نور و بابلسر کافی است.


گفتنی است از تونل‌های سر ریز که با هدف تولید انرژی از آب‌های خروجی سد، احداث شد نیز بازدید شد.
 

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyNTY1
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه