اهدای تندیس برگزیدگان مسابقات به شهدای مدافع حرم/ پیشنهاد نام‌گذاری روزی بنام شهدای میانمار

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۹ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. در این مراسم دو نفر از برگزیدگان تندیس خود را به خانواده‌های شهیدان حججی و سیاهکلی اهدا کردند.
 

به گزارش سفیر هراز،

چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دقایقی پیش با برگزاری آیین اختتامیه در حسینیه اعظم ثار‌الله(ع) ارومیه به کار خود پایان داد.

تلاوت سیدمصطفی حسینی حائز رتبه ممتاز این دوره از رقابت‌ها با بالا‌ترین امتیاز آغاز‌گر مراسم بود و در ادامه استاندار آذربیجان غربی دقایقی را برای حاضران سخنرانی کرد و در ادامه بخشی از برگزیدگان این دوره از مسابقات تجلیل شدند.

تجلیل از مقام شامخ شهید اسماعیل شجاعی اولین شهید مدافع حرم اهل تسنن استان بخش بعدی مراسم بود و در ادامه بیانیه هیأت داوران مسابقات توسط داود تک‌فلاح مسئول کمیته فنی مسابقات برای حاضران قرائت شد که متن آن به شرح ذیل است؛

سم الله الرحمن الرحیم
بیانیه هیئت داوران چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه
«إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدی لِلَّتی هِیَ أَقْوَمُ؛ همانا این قرآن به بهترین راه، هدایت‌گر انسان است».
حضور در محضر حضرت قرآن عزیز، این مائده سراسر نور، رحمت، برکت و شفا توفیقی است الهی که ارزانی مؤمنین و مؤمنات شده است. انسان‌هایی که همواره در سایه‌سار آن، روش و منش خویش را با آن منطبق نموده و آن را به عنوان اسوه حسنه مکتوب، فراروی خود نهاده‌اند.
برگزاری مسابقات، حضور و شرکت در این تسابق الخیر از جمله شعائر الهی است که فقط اهل تقوا به باطن آن راه پیدا می‌کنند و به عنوان برترین‌ها منتخب می‌شوند «إِنَّ أَکرَمَکُم عِندَاللّهِ أَتقَاکُم».
جمع هیئت داوران که توفیق خدمت در بخش‌های مختلف قضاوت را یافته‌اند بدین وسیله از میزبانی مردمی غیور و مسئولین استان آذربایجان غربی و تمامی عزیزان متسابق، برگزارکننده از این رویداد مهم فرهنگی قرآنی در قالب کمیته‌های مختلف تقدیر و تشکر می‌کند.
در این ایام شریف و پربرکت دهه مبارکه ولایت و عید سعید غدیر خم، امید است که خداوند متعال این توسل و تجمع نورانی را قبول درگاهش قرار داده و ذخیره سعادت دنیا و آخرت نماید. ان شاءالله همه محبان ثقلین از کوثر کثیر علوی و از ظل ممدود و ماء مسکوب و فواکه کثیره قرآن کریم در دنیا و آخرت بهره‌مند گشته و مورد شفاعتشان قرار گیریم.
«و آخر دعوانا أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِین»

قرائت بیانیه‌ای در محکومیت کشتار مسلمانان در میانمار بخش بعدی برنامه بود که توسط علی قاسم‌آبادی انجام شد و در این بیانیه پیشنهاد شد که در مسابقات سال آینده روزی با نام شهدای میانمار نامگذاری شود.

اهدای جوایز بخش دیگری از برگزیدگان آیتم بعدی مراسم بود اما بخش قابل‌توجه مراسم اختتامیه، اهدای تندیس دو نفر از حائزان رتبه ممتاز مسابقات به خانواده‌‌های معظم شهدا بود و طی آن سیدمصطفی حسینی تندیس خود را به خانواده شهید حججی و سعید علی‌اکبری تندیس خود را به خانواده شهید حمید سیاهکلی مرادی از شهدای مدافع حرم استان قزوین اهدا کرد.

در این مراسم سیدمصطفی حسینی و مصطفی اصفهانیان قاری و حافظ قرآن برتر این دوره از رقابت‌ها به عنوان نمایندگان کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی و مختار دهقان حائز رتبه عالی مسابقات در رشته قرائت به عنوان نماینده کشور در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی معرفی شدند.

مدیحه‌سرایی سیدوحید مرتضوی مجری شبکه قرآن و سعید علی‌اکبری حائز رتبه ممتاز این مسابقات در رشته حفظ کل قرآن از جمله بخش‌های اختتامیه بود که توجه حاضران را به خود جلب کرد.

باپایان این مراسم چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش برادران به کار خود پایان داد و این رقابت‌ها از صبح امروز در بخش خواهران آغاز و تا 26 شهریور‌ماه ادامه دارد.

 


 

 

کد مطلب: MTYyNTMy
 

پر بازدیدترین امروز
 

 
کیمیا سامانه