گزارش سفیر هراز به بهانه روز مبارزه به تروریسم

نوک پیكان تروریسم به سمت دنیای اسلام/ آمریکا در سراشیبی نابودی است

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۰۸ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
با ظهور جهان چندقطبی، تشکیل نظم نوین جهانی و ظهور رقبای منطقه‌ای در مقابل آمریکا، باعث شد این کشور در سراشیبی افول قرار بگیرد.
نوک پیكان تروریسم به سمت دنیای اسلام/ آمریکا در سراشیبی نابودی است
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، دو ماه پس از فاجعه انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و ترور ناموفق مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال 1360، واقعه تروریستی دفتر نخست وزیری رخ داد.

 

هشتم شهریور سال 60 مجاهدین کوردل برای ضربه زدن به ارکان انقلاب در بی‌سابقه ترین عملیات تروریستی نسبت به مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به شهادت رئیس جمهور و نخست وزیر وقت شهیدان باهنر و رجایی شدند و این روز را روز مبارزه با تروریسم نام گذاری کردند.

 

این اقدام عوامل ضدانقلاب که به گروه‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب وابسته بودند ،هدف‌شان فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود وبه همین خاطر درصدد حذف فیزیکی عناصر کارآمد و طراحان فکری نظام برآمدند.

 

تروریسم، معضل جهان امروز که مخاطره بزرگی برای حقوق ملت‌ها و ثبات بین المللی تلقی می‌شود و ریشه مهم‌ترین ارعاب‌ها و تهدیدهای امنیت جهانی هستند.

 

آوارگی، فقر، رنج، جنگ و خون سهم ملت‌هایی می‌شود که در آتش تروریسم می‌سوزند و اسیر اغراض سلطه گرانه می‌شوند.

 

براساس آمارها فقط گروه تروریستی داعش در سال 2016 میلادی یک هزار و 141 عملیات انتحاری (یعنی ماهیانه 95 عملیات) انجام داده است.

 

در حال حاضر بیش از 30 هزار تروریست خارجی از 100 کشور به سوریه و عراق سفر کردند و در آنجا مشغول به اعمالِ خرابکارانه هستند و کشورهایی از جمله آمریکا آنها را زیر چتر حمایت مالی، سیاسی و تبلیغی خود قرار دادند و از جنایت‌های تروریستی آنها حمایت می‌کنند.

 

اسلام بزرگ‌ترین قربانی تروریسم

سمیه جلالی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی درباره تروریسم به خبرنگار ما  گفت: اسلام، بزرگ‌ترین قربانی تروریسم و نمونه بارز آن، حضرت علی(ع) است که توسط دشمنان انسانیت ترور شد و همینطور بسیاری از پیشوایان دین که به دست ناپاکان شهید شدند.

 

وی هدف استکبار غرب را مبارزه با تروریسم ندانست و بیان کرد: آمریکا و صهیونیسم، که در صدر فهرست تروریسم جای دارد، درصدد تغییر تهدیدهای امنیتی به فرصت‌های سیاسی و اقتصادی برای اثبات نظریه «نظم نوین جهانی» به رهبری خود هستند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه نوک پیكان تروریسم به سمت دنیای اسلام گرفته شده، عنوان کرد: خاورمیانه به دلیل داشتن سرمایه‌های انرژی و برخورداری از اندیشه و تفکر اسلامی برای استكبار در منطقه خطر به شمار می‌آید و کشورهایی چون آمریکا برای کسب سودجویی‌های اقتصادی و خدشه‌دار کردن اسلام، به ناامنی در این منطقه می‌پردازند و ترورسیم را به نفع لیبرال سرمایه‌داری غرب تقویت می‌کنند.

 

وی با اشاره به موضع تزلزل ناپذیری ایران نسبت به داعش، افزود: ایران نه فقط داعش را یک سازمان تروریستی، بلکه به‌عنوان دشمن ایدئولوژیک تلقی می‌کند که اگر برخورد صریح و کمک‌های ایران نبود ، امروز پرچم داعش در بغداد، اربیل و دمشق نصب می‌شد؛ البته مهم‌ترین مزایای آن امنیت داخلی کشور در ناامن ترین منطقه دنیا است.

 

در همسایگی‌ کشورمان، داعش، طالبان، القاعده در ازبکستان، افغانستان، شبه جزیره، عراق، سوریه و مناطق اطراف ایران را  تبدیل به مهد تروریسم کردند که در این میان به لطف سربازان گمنام امام زمان(ع)، کشورمان از امنیت و ثباتِ مناسبی برخورداراست.    

    

آمریکا در سراشیبی نابودی

روح‌الله ملکی عزین آبادی دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل دانشگاه تهران و پژوهشگر مرکز آینده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز شروع سیاست‌های سلطه طلبی آمریکا را از جنگ جهانی دوم خواند و اظهار کرد: با اتخاذ سیاست جهان‌گرایانه، حضور و مداخلات خود را در دیگر نقاط جهان به شدت توسعه داد.

 

وی سیاست آمریکا را با روند قدرت رو به افزایش اشاره کرد و درباره مؤلفه‌های سیاسی دیگر آن گفت: ترویج ایده لیبرال‌دموكراسی در سطح جهان و هم چنین نهادسازی در عرصه‌های موضوعی مختلف تاكنون محورهای سیاست دولت آمریكا را شكل داده است.

 

دانشجوی دکترای روابط بین الملل دانشگاه تهران با اشاره به وضعیت جهان امروز، خاطرنشان کرد: اتفاقاتی در حال وقوع است که می‌تواند به جایگاه آمریکا در سطح بین‌المللی صدمات جدی وارد کند، صدماتی که آمریکائی‌ها سال‌ها با استفاده از ابزارهایی همچون مداخلات نظامی و نفوذ فرهنگی در پی ترمیم آنها در نقاط مختلف جهان به ویژه منطقه خاورمیانه بودند.

 

عزین‌آبادی سلطه طلبی آمریکا را در سراشیبی نابودی عنوان کرد و افزود: با ظهور جهان چندقطبی، تشکیل نظم نوین جهانی و ظهور رقبای منطقه‌ای در مقابل آمریکا، باعث شد این کشور در سراشیبی افول قرار بگیرد.

 

دنیای بدون آمریکا دنیایی بهتر است

زمانی بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق آمریکا، در مورد کشورش گفت، ما ملتی بسیار مهم هستیم که حضور ما برای نظم و امنیت جهانی ضروری است. دنیا بدون ما جایی با آزادی کمتر و منازعه بیشتر می‌شود و هیچ کشور دیگری قدرت ثبات بخش ایالات متحده را ندارد.

 

اما امروزه با قاطعیت می‌توان گفت، تمام جهانیان بدین باور رسیداند که دنیای بدون آمریکا قطعاً دنیایی بهتر است.

 

رواج تفکر اسلام هراسی و تقویت رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت با هدف‌گذاری برای غارت منابع بی‌شمار خاورمیانه علل اساسی حملات تروریستی و ناامنی در این منطقه است كه تزلزل نظام استكبار و نگرانی از گسترش اسلام را برای آمریكا و اسرائیل به همراه دارد.

 

کشورمان ایران هزینه ‌ای زیادی را در مقابل با تروریسم پرداخت کرده، متفكران، سیاست مداران و نیز هزاران سربازان گمنامی که در این راه به شهادت رسیدند.

 


 

 

کد مطلب: MTYyMzQ4
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه