گزارش تصویری/

مسابقات سنتی کشتی لوچو به میزبانی آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۴ / شهریور / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مراسم آئینی و سنتی کشتی لوچو به مدت چهار روز در روستای پاشاکلا دشت سر آمل با حضور 110 کشتی گیر سرشناس شهرهای مازندران برگزار شد.
مسابقات سنتی کشتی لوچو به میزبانی آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، مراسم آئینی و سنتی کشتی لوچو به مدت چهار روز در زمین ورزشی روستای پاشاکلا دشت سر آمل با حضور 110 کشتی گیر سرشناس شهرهای مازندران برگزار شد.

 

کشتی گیران لوچوکار مازندرانی از شهرهای، محمودآباد، جویبار، بابل، بابلسر، آمل، قائم شهر، سیمرغ، ساری و نور با یکدیگر برای گرفتن یک راس گاو نر رقابت کردند.

 

لوچوکاران در بخش سرپهلوانی و در وزن‌های منفی، 60، منفی 70، منفی 80و 90 به بالا با یکدیگر رقابت کردند.

 

گفتنی است یاور فلاح، میلاد عابدی، مهدی ابراهیمی و پوریا رحمانی کشتی‌گیران آملی و هادی کبودتبار کشتی‌گیر بابلی با شکست رقیبان خود موفق به دریافت عنوان سرپهلوانی و یک راس گوسفند شدند.

 

در بخش انتخاب پهلوان پهلوانان، 6 کشتی میان کشتی گیران دارنده عنوان سرپهلوانی میلاد عابدی، پوریا رحمانی، هادی کبودتبار، یاور فلاح، مهدی ابراهیمی، آرمین رمضانی، فرهاد موسوی و پوریا رحمانی به صورت دوره‌ای برگزار شد.

 

در  پایان سر پهلوان پوریا رحمانی پس از شکت رقبا در کشتی آخر با سرپهلوان یاور فلاح سرشاخ شد و با کسب پیروزی میدان عنوان پهلوان پهلوانان و یک راس گاو نر مسابقات را از آن خود کرد.

 

در این مسابقات یک راس گاو، 10 راس گوسفند، 6 تخته پتو، 30 دست لباس ورزشی و یک میلیون تومان جایزه نقدی به کشتی گیران برتر میدان اهدا شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyMjc4
 

 
کیمیا سامانه