رئیس اداره محیط زیست آمل خبر داد:

نفوذ پساب ناشی از دپوی زباله تا عمق 150 متری زمین در آمل/ خطر در کمین سلامت مردم آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۲۱ / مرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره محیط زیست آمل گفت: محل دفن زباله‌های آمل در حال انفجار است و اگر اتفاق ناگواری بیافتد میلیون‌ها موش قوی الجثه به رودخانه هراز سرازیر می‌شوند و سلامت مردم آمل و شهرهای همجوار به خطر می‌افتاد.
نفوذ پساب ناشی از دپوی زباله تا عمق 150 متری زمین در آمل/ خطر در کمین سلامت مردم آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، بهمن صادق‌نژاد معضل بزرگ زیست محیطی شهرستان آمل را دفن زباله در منطقه عمارت اعلام کرد و گفت: نفوذ شیرابه‌های زباله به رودخانه هراز و زمین‌های کشاورزی اطراف، خسارات جبران ناپذیری وارد کرده است.

 

وی با بیان اینکه خطر آلوده شدن آب آشامیدنی نیز وجود دارد، اظهار کرد: پساب ناشی از دپوی زباله و تخلیه فاضلاب تا عمق 150 متری زمین نفوذ کرده است.

 

رئیس اداره محیط زیست آمل با عنوان اینکه شیرابه‌های زباله اکنون به سمت رودخانه هراز و بستر سد در حال ساخت این منطقه در حرکت است، افزود: جمع آوری زباله در این منطقه نیازمند عزم ملی است.

 

صادق‌نژاد با اشاره به بازدیدهای روزانه و شبانه از محل دفن زباله شهرستان آمل گفت: محل دفن زباله‌های آمل در حال انفجار است و اگر اتفاق ناگواری بیافتد میلیون‌ها موش قوی الجثه به رودخانه هراز سرازیر می‌شوند و سلامت مردم آمل و شهرهای همجوار به خطر می‌افتاد.

 

وی با ابراز نگرانی از راه‌اندازی بستر رودخانه هراز برای برپایی بازار روز هفتگی یادآورشد: محیط زیست خطرات این اقدام را چندین بار در جلسات شورای بهداشت شهرستان متذکر شد.

 

رئیس اداره محیط زیست آمل با بیان اینکه مسئولان شهری پیگیر موضوع هستند ادامه داد: منطقه جدید دفن زباله در منطقه پاساکش انتخاب شد اما چون زمین وقفی است درحال رایزنی با اوقاف و امور خیریه مازندران هستیم تا پس از مراحل قانونی به شهرداری واگذار شود.

 

 صادق‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان این زمین محل دفن زباله نیست بلکه محل ساخت کارخانه‌های مرتبط با تفکیک زباله است و شهرداری در حال رایزنی با یکی از شرکت‌های ژاپنی برای تولید برق از زباله است.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyMDgz
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه