گزارش تصویری/

برپایی نخستین اردوی جهادی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل در روستای فیروزجاه بابل

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۹ / مرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
گروه جهادی کایرون بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل نخستین اردوی جهادی خواهران را به مدت ۱۱ روز در روستای فیروزجاه بخش بندپی شرقی شهرستان بابل برگزار کرد.
برپایی نخستین اردوی جهادی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل در روستای فیروزجاه بابل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، نخستین اردوی جهادی خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه شمال آمل مرداد ماه امسال در روستای فیروزجاه بخش بندپی شرقی شهرستان بابل به مدت ۱۱ روز برگزار شد.


گروه جهادی کایرون در بخش‌های مختلف اعم از فرهنگی، آموزشی، هنری، پژوهشی، ورزشی، درمانی و اشتغال‌زایی، اردوی خود را برگزار کرد.

 

برپایی مراسم‌های افتتاحیه، جشن ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر، جشن تکلیف برای دختران ۹ ساله روستا، اجرای مسابقه آشپزی برای خانم‌های روستا و اهدای جوایز به برترین‌ها و برپایی مراسم‌های ادعیه خوانی شبانه از فعالیت‌های فرهنگی این گروه در روستای فیروزجاه بود.


دیدار با خانواده شهدا و ساخت کلیپ از زندگینامه آنها و عطرافشانی مزار شهدای این روستا از فعالیت‌های فرهنگی شاخص در مورد حفظ یاد شهدا در این اردو و برگزاری مراسم روایتگری سیره شهدا توسط راوی در مزار ۹ شهید روستا با حضور خواهران جهادگر از دیگربرنامه‌های اجرایی بود.


در بخش آموزشی که عمده فعالیت این گروه را شامل می‌شد از برگزاری کلاس‌های مختلف در دو بخش خواهران و برادران می‌توان نام برد که در چهار رده سنی مهدکودک، ابتدایی، راهنمایی و بزرگسالان برنامه ریزی که در رده سنی مهدکودک کلاس‌های نقاشی، رنگ آمیزی، کار دستی، قرآن و امام شناسی برگزار شد.


همچنین کلاس‌های آموزشی زبان انگلیسی، زبان عربی و فارسی، ریاضی و علوم برای 2 رده سنی ابتدایی و راهنمایی به صورت مجزا برای دختران و پسران روستا و کلاس‌های آموزش قرآن، احکام، امام شناسی نیز برگزار شد.


برپایی کلاس‌های آموزش کمک‌های اولیه از کلاس‌های مهیج برای اهالی روستا و کلاس کاردستی و سرود از کلاس‌های جذاب برای بچه‌های روستا بود.


برپایی کلاس‌های مشاوره خانواده، مشاوره‌های قبل و بعد ازدواج، همسرداری، بحث آزاد، احکام و اشتغال‌زایی نیز برای سنین بزرگسالان متشکل از خانم‌های روستا برگزار شد که در بخش اشتغال‌زایی با برگزاری کلاس‌های ساخت بدلیجات، پادری و ابزار جالب و کاربردی از وسایل دور ریختنی از دیگر کلاس‌های خوب و تاثیرگذار این اردو می‌توان نام برد.


در بخش درمانی هم دیدار چهره به چهره با مردم و پایش اولیه و تست فشار و قند خون و تست‌های فیزیوتراپی از اهالی روستا از فعالیت‌های مفید این اردو برای اهالی بود.

 

کلاس‌های ورزشی برای دختران و پسران به صورت مجزا و اجرای برنامه کوهنوردی برای جهادگران در روستا نیز برگزار شد.


در بخش پژوهشی هم خواهران جهادگر در پی تحقیقات درون روستا به داده‌های نسبتا کاملی از معضلات روستا و تهیه آمار کلی برای یک پایگاه آماری جامع جهت اعزام گروه‌های بعدی به این روستا آماده کردند.


همچنین این گروه بسته بهداشتی متشکل از خمیردندان، مسواک و صابون به ۴۰ دختر و پسر روستا در جهت حفظ بهداشت فردی اهدا کرد.


در روز پایانی به هشت خانواده که از روز نخست ورود گروه به این روستا از جهت تمکن مالی در سطح پایینی قرار داشتند و شناسایی شدند؛ بسته مواد غذایی نسبتا کاملی اهدا شد. و برنامه اختتامیه برای اهالی روستا برگزار و از بهترین‌های اردو در بخش‌های مختلف تقدیر و تشکر و جوایزی اهدا شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYyMDUx
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه