تشخیص الکترونیکی اضافه بار کامیون‌ها در محور هرازبا راه‌اندازی سیستم WIM

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۶ / مرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
با راه‌اندازی سیستم WIM در دو محور هراز و سوادکوه، اضافه بار کامیون‌ها به صورت الکترونیکی در اختیار پلیس قرار گرفته و اقداماتی بعدی پلیس در برنامه کاری قرار می‌گیرد.
تشخیص الکترونیکی اضافه بار کامیون‌ها در محور هرازبا راه‌اندازی سیستم WIM
 

به گزارش سفیر هراز، با راه اندازی سیستم WIM در دو محور وردی مازندران، وزن کامیون‌ها و تریلر به صورت الکترونیکی کنترل شده و تخلفات اضافه بار به صورت سیستمی در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.


سیستم WIM جهت اندازه‌گیری وزن تریلرها و کامیون‌های حمل بار در حین حرکت به تفکیک محورهای مختلف آن طراحی شده است.

در این سیستم یک دستگاه ترددشمار جاده‌ای جهت تشخیص تردد و کلاس خودروی عبوری وجود دارد که با دستگاه WIM در ارتباط است.

وزن خودروی عبوری تشخیص داده شده توسط WIM اندازه‌گیری شده و در صورت تجاوز از استاندارد، تخلف مورد نظر ثبت شده و تصویر پلاک خودروی متخلف و نیز شماره پلاک استخراج شده از تصویر به سرور مرکزی در شرکت و متعاقباً سرور سازمان راهداری و حل و نقل ارسال می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در مراسم بهره‌برداری از این سیستم در ارتباط با مزایای آن در استان مازندران، اظهار کرد: دو محور هراز و سوادکوه به دلیل تردد کامیون‌های باری بسیار حائز اهمیت هستند.

آفرین محمدزاده خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این سیستم از توقف بی‌مورد کامیون‌ها در مسیر پلیس راه برای کنترل وضعیت بارها جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با بهره‌برداری از این سسیتم دستگاه توزین الکترونیکی در یک کیلومتری پلیس راه تعبیه شده و با تردد کامیون از روی دستگاه، پلاک خودرو و اضافه‌بار به صورت الکترونیکی تشخیص داده می‌شود، همزمان با وضعیت تشخیص اضافه بار در صورت بروز تخلف، دیگر تخلفات جاده‌ای وسیله نقلیه بر روی مانیتور تعبیه شده نصب می‌شود.

محمدزاده دیگر مزایا این دستگاه را جلوگیری از تردد کامیون‌های حامل بار اضافه عنوان کرد و گفت: حمل بار اضافه علاوه بر مشکلات فنی برای وسلیه نقلیه خسارت‌های زیادی در طول سال به جاده‌ها وارد می‌کند.

رئیس پلیس راه استان مازندران هم در این ارتباط اظهار کرد: به دلیل وجود معادن شن و ماسه در مسیر محور هراز تخلفات افزایش تناژ در این مسیر وجود دارد.

علیرضا قدمی بیان کرد: قبل از اجرای این طرح بیش از 350 کامیون داری اضافه بار در این مسیر متوقف شدند که با اجرای این طرح به صورت الکترونیکی اقدامات کنترلی مناسب‌تری در برنامه کاری قرار می‌گیرد.

 


 

 

کد مطلب: MTYyMDIy
 

پر بازدیدترین امروز
 
آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه