اخطار به واحدهای جمع آوری مواد ضایعاتی در کمربندی آمل به محمودآباد

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۶ / مرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
رییس اداره محیط زیست آمل گفت: کارشناسان محیط زیست آمل هنگام بازدید از واحدهای جمع آوری مواد ضایعاتی واقع در کمربندی آمل به محمود آباد متوجه آتش زدن مواد کهنه شدند که در اقدام نخست تذکر شفاهی به این واحدها داده شد.
اخطار به واحدهای جمع آوری مواد ضایعاتی در کمربندی آمل به محمودآباد
 

بهمن صادق‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز اظهار کرد: پس از بازدید و پایش کارشناسان محیط زیست آمل از واحدهای جمع آوری مواد ضایعاتی واقع در کمربندی آمل به محمودآباد متوجه آتش زدن مواد کهنه شدند که در اقدام نخست تذکر شفاهی به آنها داده شد.

 

وی ابا بیان اینکه در صورت تکرار این عمل در مرحله دوم اخطاریه کتبی و به مراجع قضائی واحدهای متخلف معرفی می‌شوند، تصریح کرد: پلاستیک یکی از عمده‌ترین آلاینده‌های محیط زیست و بهترین مصنوعات بشری محسوب می‌‌شود که هم اکنون به معضل بزرگی برای محیط زیست تبدیل شده است.

 

رییس اداره محیط زیست آمل با عنوان اینکه براساس برآورد‌های انجام شده همه‌ساله بیش از یکصد میلیون تن پلاستیک در دنیا تولید می‌شود و علت این امر توسعه صنایع پتروشیمی و نفت و تغییر در الگوهای مصرف بشر است، ادامه داد: کشور ما نیز سالیانه مقادیر زیادی لوازم پلاستیکی تولید می‌کند و این به دلیل داشتن منابع نفتی و تولیدات پتروشیمی فراوان است و به ‌همین علت ایران یکی از عمده تولیدکنندگان مواد پلاستیکی به‌شمار می‌رود.

 

صادق‌نژاد مهم‌ترین دلیل استفاده هر چه بیشتر از کیسه‌های پلاستیکی را قیمت ناچیز آنها در مقایسه با کیسه‌های پارچه‌ای و کاغذی عنوان کرد و افزود: پلاستیک‌ها، ظروف و انواع دیگر مواد پلیمری دور ریخته شده، جدا از مشكلات زیست‌محیطی، مشكلات بهداشتی و اجتماعی ایجاد كرده و عوارض اقتصادی فراوانی نیز به‌همراه دارد.

 


 

 

کد مطلب: MTYyMDE1
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه