یادداشتی از رزمنده آملی:

سایه جنگ از کشورمان برچیده نشد/ سقوط ارزش‌های اخلاقی و اسلامی در جنگ نرم

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۹ / مرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
برخی‌ها معتقدند سایه جنگ از کشورمان برچیده شد، اما این افراد سخت در اشتباه هستند زیرا جدا از جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی که به جنگ نرم و در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تعبیر می‌شود، در داخل شهرها از سال‌ها قبل آغاز شد و ادامه دارد.
سایه جنگ از کشورمان برچیده نشد/ سقوط ارزش‌های اخلاقی و اسلامی در جنگ نرم
 

به گزارش سفیر هراز، این روزها کمتر کسی پیدا می‌شود که ناهنجاری‌های اجتماعی موجود در جامعه را مشاهده نکند به ویژه کشف حجاب توسط برخی افراد آن هم به صورت علنی و آشکار و تلاش بعضی‌ها برای گسترش این بداخلاقی‌ها که در جامعه به راحتی قابل لمس است.


گویا عده‌ای پول گرفتند تا کشف حجاب کرده و در خیابان‌ها راه بروند!

می‌خواهند عادی سازی کنند و با یک وضع بسیار زننده و زشت که در خور جامعه ما نیست در خیابان‌ها مانور می‌دهند و عده‌ای دیگر هم بدون آنکه متوجه اقداماتشان باشند، کورکورانه از آنها تقلید می‌کنند.


بدتر از همه آنکه کمتر کسی از این بابت لب به گله و شکایت می‌گشاید و این خود بهانه‌ای شد تا این جماعت هنجار شکن اقدامات خود را پیشرفت و یا کلاس در قرن بیست و یکم بنامد.


به راستی چرا این نوع روش‌ها در جامعه دنبال می‌شود؟

 
در پاسخ به این سوال باید گفت آنهایی که ناهنجاری‌های اخلاقی را در خیابان‌ها و یا کوچه و پس کوچه‌های شهرها تبلیغ می‌کنند خوب می‌دانند با اتخاذ روش‌هایی از این دست و استحاله از درون، جامعه اسلامی ما زودتر به سمت ایستگاه زوال می‌رود آن هم بدون اینکه جنگی شکل گرفته و یا خونی ریخته شود و در این میان برخی‌ها خواسته یا ناخواسته در دام این شیادان گرفتار شده و خود را به شکل و شمایلی در می‌آورند که الگوهای آن در بیرون از مرزها در داخل تبلیغ می‌شود.


 در واقع این الگو بهترین روش برای از پا درآوردن جمهوری اسلامی ایران است زیرا بدون آنکه هزینه سنگینی از سوی نظریه پردازان این استراتژی خطرناک باشد، آنها می‌توانند کشور را به راحتی به تسخیر خود درآورند.


در جامعه ما هستند کسانی که به دلیل دور شدن از الگوهای اسلامی و تربیت دینی چنان اسیر شهوت شدند که نمی‌دانند چه می‌کنند، تا آنجا که یکی برای رسیدن به امیال حیوانی خود دست به قتل دختر معصوم ۶ ساله می‌زند و دیگری با ۶۰ سال سن و دارای چند نوه مسیر فعل حرام را جست‌وجو می‌کند.


آری بی‌حیایی به اینجا رسیده که عده‌ای وقتی به زن و یا دختری که منتظر وسیله نقلیه عمومی سر کوچه و یا خیابانی است، می‌رسند با بوق‌های ممتد خودروی خود به دنبال شکار طعمه می‌گردند تا بلکه بتواند به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.


به خاطر داشته باشیم این سال‌ها آمار افزایش طلاق در جامعه بیداد می‌کند، وقتی عوامل طلاق را دنبال می‌کنیم به یک موضوع جدید می‌رسیم و آن خیانت زوجین به یکدیگر است که به‌عنوان یک عامل جدید و تاثیرگذار در امر طلاق اضافه شد.


اگر بگوییم این مطالب دروغ است که خود را فریب داده‌ایم زیرا حقیقت موجود را نمی‌توان زیر خرمن‌ها خاک مدفون کرد تنها کافی است یک گشتی در شهرهایمان بزنیم تا بوی تعفن بی‌حجابی و بی‌بندباری را استشمام کنیم.


 تازه وقتی به نوع پوشش و آرایش این افراد اعتراض شود خیلی راحت در جواب می‌گویند، آقا چشم خودتو درویش کن و نگاه نکن همین است که می‌بینید، به شما چه ربطی دارد؟ و طوری بحث می‌کنند که انگار بایستی با چشمان بسته در خیابان‌ها گام برداری.

 

*جنگ نرم در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی


برخی‌ها معتقدند سایه جنگ از کشورمان برچیده شده است اما این افراد سخت در اشتباه هستند زیرا جدا از جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی که به تعبیر مقام عظمای ولایت به جنگ نرم و در راستای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تعبیر می‌شود، در داخل شهرها از سال‌ها قبل آغاز شد.

 

 متاسفانه دستگاه‌های مربوط که وظیفه ذاتی آنها مقابله تمام عیار با تهاجم فرهنگی و برهنگی است کمتر به این مهم توجه می‌کنند و جنگ بی‌حیایی، بی‌بند و باری و بی‌حجابی با جدیت هر چه بیشتر از سوی گردانندگان آن در جامعه اجرا و به خوبی از آن طرف مرزها در داخل ایران مدیریت و رهبری می‌شود.


از یاد نبریم بخشی از جنگ امروز در شبکه‌های اجتماعی در حال شکل گیری است، وقتی یک نوجوان کنار پدر و مادرش در خانه با جنس مخالف چت می‌کند این واقعه تلخ به معنای آن است که جنگ به داخل خانه‌های مردم نیز کشیده شده بدون آنکه به پیامدهای آن توجه‌ای شود.


دشمن به درستی می‌داند که درگیر شدن با ایران در جنگ نظامی نتیجه‌ای برای وی ندارد و هزینه‌ سنگین انسانی و مالی برایش رقم می‌زند پس به این نتیجه رسید وقتی تغییر الگوها و ارزش‌های اسلامی مردم می‌تواند جامعه اسلامی ما را از درون استحاله کند، همان بلایی که در فروپاشی شوروی سابق انجام داد در کشور ما نیز آن را دنبال می‌کند، دیگر چه ضرورتی دارد که وارد یک جنگ تمار عیار نظامی با ایران شود جنگی که مشخص نیست برنده این جنگ وی باشد.


بهتر بگویم غرب و در راس آن آمریکا می‌داند وقتی که می‌تواند از طریق جنگ نرم به اهداف خود دست یابد چه لزومی دارد که خود را در باتلاق جنگ نظامی با ایران گرفتار کند.


آری جنگی که امروز دشمنان ملت ایران آن را در کشورمان دنبال و بسیاری از خانواده‌ها را درگیر خود کرده یک جنگ بسیار سخت، وحشتناک و خانمان سوز است.


این جنگ خانواده مذهبی، غیرمذهبی، کم توجه و یا خانواده بی‌توجه به مذهب نمی‌شناسد از این رو می‌تواند بسیاری از خانواده‌های مذهبی و یا غیرمذهبی را درگیر خود کند.


خودمان را گول نزنیم و بدانیم اگر همین روشی که در حال حاضر پیش گرفتیم را بخواهیم بی‌تفاوت از کنار آن عبور کنیم بایستی سقوط ارزش‌های اخلاقی و اسلامی را در کشورمان مشاهده و شکستی سنگین در این جنگ نابرابر و ناجوانمردانه را شاهد باشیم.

 

آیا وقت آن نرسیده کسانی که در حوزه فرهنگی کشورمان مسئول هستند از خودشان بپرسند چرا در کشوری همچون ایران که برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌هایش بیش از ۲۴۰ هزار نفر از پاره‌های تن این ملت جانشان را تقدیم کردند، به مرحله‌ای رسیدیم که در خودروهای بین شهری و در برخی مواقع داخل شهری خانم‌ها بدون هیچ پوششی بر سر خود؛ حضور دارند؟


آیا وقت آن نرسیده که همه از خود بپرسند شهدای عزیز ما در وصیت نامه‌های خود درباره حفظ حجاب چه سفارشاتی داشتند و ما چقدر به سفارشات آنها عمل کردیم؟


به راستی چند درصد از وصیت نامه شهدا درباره حفظ حجاب است و آیا در جامعه به آنها عملمی‌شود؟


بد نیست که بدانیم اگر دیر بجنبیم در آینده‌ای نه چندان دور با مشکلات فراوانی روبه‌رو می‌شویم، مشکلاتی که دیگر جای جبران برای آن وجود ندارد.

 

احمد دواتگر

 


 

 

کد مطلب: MTYxOTE0
 

پر بازدیدترین امروز
 
آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه