یادداشتی به بهانه سال‌روز بمب‌گذاری در حرم امام رضا(ع)

عاشورای خونین در حرم مطهر رضوی / منافقین نشان دادند برای اعتقادات مردم ایران حرمتی قائل نیستند

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۳۱ / خرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
سازمان منافقین با این اقدام کور خود بار دیگر نشان داد که برای مقدسات و اعتقادات مردم ایران هیچ اهمیت و یا حرمتی قائل نبوده و آنها بایستی تنها در راستای خشنودی اربابان خود گام بردارند.
عاشورای خونین در حرم مطهر رضوی / منافقین نشان دادند برای اعتقادات مردم ایران حرمتی قائل نیستند
 

به گزارش سفیر هراز، تاریخ انقلاب اسلامی ایران به چهارمین دهه از حیات خود نزدیک میشود و این در حالی است که از آغاز پیروزی این انقلاب تا به امروز شاهد حوادث تلخ از سوی دشمنان داخلی و خارجی در اقصی نقاط کشور بودیم.


یکی از این حواث بسیار تلخ در کشورمان حادثه انفجار تروریستی یکی از اعضای منافقین به نام مهدی نحوی در حرم مطهر آقا امام رضا(ع) است.


 دوشنبه ۳۰ خرداد سال ۱۳۷۳ عقربه‌ها، ساعت ۱۴:۲۶ دقیقه را نشان می‌داد که ناگهان صدای انفجار مهیبی در حرم امن رضوی همه چیز را به هم ریخت.

.
اگر چه از آن حادثه تروریستی 23 سال می‌گذرد اما آن جنایت وقیحانه در ذهن تاریخ انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان یک اقدام کثیف به ثبت رسید.


آری 23 سال قبل در چنین روزی، عاشورای سال ۱۴۱۵ هجری قمری، ساعت ۱۴:۲۶ دقیقه، جمعیت عزادار حسینی در حرم آقا امام هشتم شاهد جنایت هولناکی از سوی یکی از اعضای منافقین بود.


در حالی که سیل بی‌شمار جمعیت عاشق و عزادار حسینی با ذکر یا حسین وارد صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر آن امام رئوف می‌شد، صدای وحشتناک انفجار تروریستی فضای معنوی حرم را به لرزه درآورد.


خوب به یاد دارم اخبار آن شب، تمام صحنه‌های وحشتناک این عمل مذبوحانه را به تصویر کشید.


 تصویرهای ضبط شده از این جنایت نشان می‌داد که بمب در قسمت بالای سر مبارک ثامن‌الحجج(ع) منفجر شد و شدت انفجار به حدی بود که بخشی از اعضای بدن جمعی از عاشقان آن حضرت همچون سر، پا، دست و انگشت جدا و به گوشه و کنار و حتی پشت بام حرم و سقف ضریح مطهر پرتاب شد.


 قطعات جدا شده اعضای بدن زائران به همراه خون مطهر شهدای آن روز بر روی دیوارهای حرم مطهر صحنه‌هایی را پدید آورد که دیدن آنها خود موجب خشم و نفرت مردم از این عمل جنایتکارانه شد، صحنه‌هایی که این بار توسط شقی‌ترین و کثیف ترین موجودات روی کره زمین شکل گرفت.


در واقع سازمان منافقین با این اقدام کور خود بار دیگر نشان داد که برای مقدسات و اعتقادات مردم ایران هیچ اهمیت و یا حرمتی قائل نبوده و آنها بایستی تنها در راستای خشنودی اربابان خود گام بردارند.


این جنایت هولناک در روز عاشورای حسینی موجب شهادت بیش از ۲۶ تن از زائران آقا امام رضا(ع) شد و نزدیک به ۳۰۰ تن نیز مجروح شدند تا تاریخ انقلاب اسلامی ایران جنایت دیگری از این موجودات پست و کثیف را در حافظه خود به ثبت رساند.

احمد دواتگر/

 


 

 

کد مطلب: MTYxMjU1
 

آخرین اخبار
 

 
کیمیا سامانه