سرگردانی سرنشینان 40 دستگاه خودروی سواری به علت عرضه اشتباه سوخت در محور هراز/ عرضه گازوئیل به جای بنزین در یکی از جایگاه‌های سوخت آمل

تاریخ انتشار : شنبه - ۰۶ / خرداد / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
بر اثر سهل انگاری کارگر جایگاه پمپ بنزین محمدآباد آمل و عرضه گازووئیل به جای بنزین 40 دستگاه خودروی سواری پس از سوخت‌گیری در این پمپ بنزین و طی مسافتی کوتاه خاموش و سرنشینان آنها سرگردان شدند.
سرگردانی سرنشینان 40 دستگاه خودروی سواری به علت عرضه اشتباه سوخت در محور هراز/ عرضه گازوئیل به جای بنزین در یکی از جایگاه‌های سوخت آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، یکی از جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی محور هراز شهرستان آمل به جای سوخت بنزین به خودروهای عبوری گازوئیل عرضه کرد و این امر موجب بروز مشکل برای این خودروها و توقف آنها شد.

 

پمپ بنزین محمدآباد محور هراز که در 10 کیلومتری آمل واقع است به جای بنزین به خودروهای عبوری گازوئیل عرضه کرد که موتور این خودروها پس از طی مسافتی کوتاه از کار افتاد و خودروها در جاده متوقف شدند.


گفتنی است این اتفاق حوالی ساعت 22 شب گذشته رخ داد و بیش از 40 دستگاه خودروی سواری پس از سوخت‌گیری در این پمپ بنزین پس از طی مسافت کوتاه خاموش و سرنشینان آنها سرگردان شدند.


در این میان تعدادی از مالکان خودروها متوجه اشتباه پمپ بنزین در عرضه بنزین شدند و موضوع را به نیروی انتظامی و بخشداری منطقه اطلاع دادند و سپس عسگری پور بخشدار امام‌زاده عبدالل(ع) آمل و عوامل نیروی انتظامی این منطقه برای پیگیری موضوع در محل توقف خودروها حضور پیدا کردند.


عسگری پور درباره وقوع این مشکل به خبرنگار ما گفت: این اتفاقی که برای تعدادی از خودروهای سواری رخ داد منجر به خاموش شدن و خسارت به مالکان این خودروها شد.


یحیی عسگری پور در ادامه افزود : با هماهنگی انجام شده چند اکیپ تعمیرکار و امدادخودرو در محل پمپ بنزین مستقر شدند و در حال تخلیه باک خوردروهای خسارت دیده از مخلوط گازوئیل و بنزین هستند.


بخشدار امام‌زاده عبدالله(ع) آمل با بیان اینکه بلافاصله باک خودروها تخلیه شد، ادامه داد: به منظور ییشگیری از احتمال آتش سوزی، چند دستگاه خودروی آتش نشانی نیز در محل این پمپ بنزین مستقر شدند.وی با اشاره به اینکه همزمان بازرسان و کارشناسان شرکت ملی پخش نفت ناحیه آمل و منطقه ساری نیز در حال بررسی این موضوع هستند، اظهار کرد: تا مشخص شدن نتیجه نهایی، جایگاه عرضه سوخت محمدآباد محور هراز تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.


عسگری پور درباره خسارت وارده به مالکان خودروهای سواری خاطرنشان کرد: مالک جایگاه سوخت محمدآباد آمل باید نسبت به پرداخت خسارت‌های وارده اقدام کند، اما تا رسیدگی نهایی و مشخص شدن علت اصلی بروز این مشکل و اینکه کارگر و یا فردی دیگر در این اتفاق ناخوشایند دخیل بوده یا نه، باید منتظر ماند.

 

در ادامه علت وقوع این مشکل را از مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری جویا شدیم که وی سهل انگاری کارگر جایگاه را  باعث آلودگی بنزین مخلوط با گازوئیل در این جایگاه‌ عرضه فرآورده‌های نفتی اعلام کرد.

 

حسینعلی طالبی مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری با بیان اینکه این اتفاق شب گذشته در پمپ بنزین محمدآباد محور هراز شهرستان آمل رخ داد، گفت: بر اثر سهل انگاری کارگر جایگاه این پمپ بنزین، شلنگ مخصوص نفت‌گاز به مخازن بنزین وصل و 2 هزار لیتر نفت‌گاز وارد آن شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه پس از وقوع این سهل‌انگاری به تعدادی خودروی در حال سوخت گیری، صدمه وارد شد، خاطرنشان کرد: مقدار تقریبی هشت هزار لیتر فرآورده نفت‌گاز وارد مخزن بنزین شد که از مخزن آلوده در مجموع ۷۵ هزار لیتر فرآورده توسط نیروهای عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری تخلیه و به مقصد انبار نفت ساری هدایت شد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYwODU0
 

 
کیمیا سامانه