جمعه سرنوشت ساز برای ایران اسلامی/ انتخابی که نه تنها برای چهار سال بلکه در تاریخ کشورمان ثبت می‌شود

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مشارکت حداکثری مردم که نشان از وحدت و یکپارچگی ملی است ، نه تنها بر اقتدار کشور می‌افزاید بلکه زمینه دست اندازی دشمنان به جمهوری اسلامی ایران را کم می‌کند.
جمعه سرنوشت ساز برای ایران اسلامی/ انتخابی که نه تنها برای چهار سال بلکه در تاریخ کشورمان ثبت می‌شود
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، روزهای سرنوشت ساز برای ایران کم نبود، روزهایی که همه دست به دست هم دادند و سایه تاریکی را از کشور دور ساختند، روزهایی که پای نخستین رای‌گیری به ایران باز شد، ما هم طعم مجلس را چشیدیم، صنعت نفت ملی و انقلاب به ثمر نشست و خرمشهر آزاد شد.

 

این دست روزها بسیاراست و برای تاریخ پهناوری چون ایران که آرش‌هایش بی‌شمارند این اتفاق‌های سرنوشت ساز اندک نیستند.

 

این روزها که دستان ما سرنوشت کشور را می‌بافند و نظرمان هر چند کوچک اما خشت خشت دیوارهای اقتدار ایران را می‌سازد.

 

*تاریخ همیشه مرور می‌شود

قطارها حادثه ساز می‌شوند، معدن‌ها ریزش و ریزگردها حمله می‌کنند اما مهم انتخاب ما است تا فردی را انتخاب نکنیم که قراردادهای هم چون ترکمانچای ببندد یا از شبیخون منا به سادگی بگذرد و یا بایستد و آستین‌هایش را بالا بزند.

 

سعید عبدی کارشناس ارشد علوم سیاسی درباره حضور مردم در انتخابات به خبرنگار ما گفت: مشارکت حداکثری مردم که نشان از وحدت و یکپارچگی ملی است ، نه تنها بر اقتدار کشور می‌افزاید بلکه زمینه دست اندازی دشمنان به جمهوری اسلامی ایران را کم می‌کند.

 

وی حضور مردم در انتخابات را واکسنی برای مصونیت کشور دانست و خاطرنشان کرد: هر چه مشارکت مردم گسترده‌تر باشد دامنه امنیتی درون و خارج از کشور بیشتر می‌شود و امکان چانه زنی در عرصه‌های بین المللی و دفاع از کشور افزایش می‌یابد.

 

این استاد دانشگاه به حضور مردم در 29 اردیبهشت اشاره کرد و افزود: در کنار مشارکت، باید فردی کارآمد انتخاب شود تا با داشتن برنامه‌ای عملیاتی جامع و کامل به ویژه در زمینه اقتصادی و سیاسی حماسه سازی کند.

 

وی درباره تبلیغات رسانه‌های غربی برای دوری مردم از انتخابات عنوان کرد: جایگاه ایران در منطقه و فرامنطقه باعث اهمیت فراوان برای جوامع بین المللی شد چرا که پیروزی هر یک از نامزدهای ریاست جمهوری تا حدودی بر روی اعمال سیاست خارجی آنها می‌تواند متفاوت باشد و البته به خاطر الگو پذیری بسیاری کشورهای اسلامی از ایران و پیاده‌سازی بیداری اسلامی، تمرکز رسانه‌های غربی برای حضور هر چه کمتر مردم است که البته بی‌نتیجه می‌ماند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی به جوسازی نادرست رسانه‌های غربی اشاره کرد و گفت: نامزدهایی که در انتخابات پیروز نمی‌شوند باید به نتیجه تمکین کنند و نباید همه چیز را زیر سوال ببرند و به جوسازی و دشمن تراشی‌ها تن دهند.

 

کارشناس ارشد علوم سیاسی در پایان با اشاره به دقت مردم در انتخاب کاندیدای مورد نظرشان، عنوان کرد: کاندیدای مورد نظر باید به مشکلات مردم به درستی رسیدگی کند و حل مشکلات را در هم و غم خود بداند، از قانون و رهبری تبعیت کند و حل مشکل معیشت مردم برایش در اولویت باشد.

 

انتخابات و امتحانی بسیار سخت پیش روی ملت ایران است و قطعا مانند همیشه مردم پیروز این میدان هستند و با آمدن به پای صندوق‌های رای شکوهی دوباره رقم می‌زنند.

 

در ادامه احمد دواتگر رزمنده و آزاده آملی در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه روزهایی که پشت سر گذاشتیم از جمله روزهایی است که شاید برخی از افراد به حساسیت آن چندان واقف نباشند، اظهار کرد: روزهایی که بنده را یاد این پیام بزرگ معمار کبیر انقلاب امام خمینی(ره) می‌اندازد، پیامی که درست چهار ماه قبل از قبول قطعنامه ۵۹۸ از سوی امام برای ملت ایران صادر شد.

 

درنگ امروز فردای اسارت باری را به دنبال دارد

وی با عنوان اینکه به درستی مشخص نیست در آن روزها چه اتفاقی افتاد که بزرگ معمار این انقلاب قبول قطعنامه را به نوشیدن جام زهر تشبیه، و موضوع مصلحت نظام را مطرح کردند، ادامه داد: پیامی که نشان می‌داد امام قلبا راضی به بیان آن نیست حال بماند که چه کسانی در خوراندن این جام زهر به امام نقش داشتند.

 

گفتنی است امام در 11 فروردین سال ۱۳۶۷ طی پیامی به مردم ایران آنچه را که لازم بود با آنها در میان بگذارد را مطرح کرد تا به‌عنوان یک سند قابل استناد برای همیشه در تاریخ به ثبت برسد و در این پیام آمده بود:

ملت شهید پرور ایران بدانند این روزها روز امتحان الهی است، روز پرخاش علیه کسانی که با اسلام کینه دیرینه دارند.

 رور انتقام از کفر و نفاق و روز فداکاری است.

امروز روز عاشورای حسینی است. امروز ایران کربلاست... نهراسید که نمی‌هراسید، کمربندهایتان را محکم کنید ای آزادگان و احرار بپاخیزید.

قدرت‌های بزرگ شرق و غرب می‌خواهند شما را در زیر چکمه‌ها و چنگال‌های کثیف و خونین خود خرد کنند که حتی آخ هم نگویید.

امروز روز مقاومت است...

امروز روز درنگ نیست. امروز روز صیقل انسانیت انسا ن‌ها، روز جنگ و روز احقاق حق است، حق را باید گرفت و انتظار اینکه جهانخوران ما را یاری کنند بی حاصل است.

درنگ امروز فردای اسارت باری را به دنبال دارد، امروز باید لباس محبت دنیا را از تن بیرون کرد و زره جهاد و مقاومت پوشید و در افق طلیعه فجر تا ظهور شمس به پیش تاخت.

 

رزمنده آملی با بیان اینکه آن روزها به عمق این پیام پی نبرده بودم، تصریح کرد: سال‌ها بعد و اتفاقاتی که پس از آن دوران شکل گرفت مشخص شد که امام در آن زمان از یک عده افراد به ظاهر متدین سر به سجود، چه سختی‌ها که نکشیده است. اگر چه از صدور این پیام تا به امروز بیش از ۲۹ سال می‌گذرد اما گویی این پیام به تازگی صادر شد.

 

 وی با اشاره به اینکه این روزها همه جا بحث از انتخابات است، انتخاباتی که مردم بایستی در شناخت فرد اصلح بیشتر دقت کنند، یادآور شد: امروز با مسائلی روبرو هستیم که بسیار عجیب است؛ اینکه به طور رسمی تمامی تلاش و اقدامات جمهوری اسلامی ایران آن هم پس از ۳۸ زیر سوال ببرند تا آنجا که تعجب دشمنان انقلاب اسلامی ایران را نیز موجب شود، می توان از عجایب این دوره از انتخابات نام برد.

 

پیچیدگی‌ها و حساسیت‌های انتخابات پیش‌رو

دواتگر به پیچیدگی این دوره از انتخابات اشاره کرد و افزود: اینکه کاندیدایی بخواهد رقیبان خود را به بهانه بیرون راندن از گردنه رقابت قانونی، فردی جنگ طلب، بی‌تدبیر، بی‌برنامه، لودر و متخصص استراتژی گاز انبری و... معرفی و اعلام کند ملت باید یا جناح جنگ طلب را بپذیرد و یا دولت تدبیر و عمل را، نشان دهنده پیچیدگی این دوره از انتخابات است.

 

رزمنده آملی با بیان اینکه خودشان بهتر از دیگران می‌دانند، بیان چنین سخنانی تنها به درد شعارهای انتخاباتی می‌خورد، اظهارکرد: بیان این سخنان هزینه‌ای است که نظام و مردم از بابت طرح آن در فردای پس از انتخابات باید پرداخت کنند.

 

وی با بیان اینکه چرا برخی‌ها برای تخریب دکتر رئیسی می‌کوشند از هر ابزاری برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند، ادامه داد: این امر نشان دهنده ترس از پیروز شدن دکتر رئیسی در این دوره از انتخابات است به همین دلیل شدیدترین توهین‌ها و تهمت‌ها را علیه وی در این دوره از انتخابات شکل دادند.

 

دواتگر که مصلحت نظام را برای حجت‌الاسلام رئیسی یک اصل مهم دانست، خاطرنشان کرد: اگر غیر از این بود چه بسا آقای رئیسی هم می‌توانست مطالبی را بیان کند که کسی فکرش را هم نمی‌کرد، وی می‌دانست که تخریب بی مدرک می‌تواند چه هزینه‌ای در ابتدای کار برایش به دنبال داشته باشد اما به این موضوع واقف بودند که در مناظره‌ها همه چیز برای مردم روشن می‌شود.

 

رزمنده آملی در ادامه بیان کرد: دکتر رئیسی حتی اعلام کرد برای حفظ مصلحت این نظام و رضایت مندی ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب حاضر است از آبروی خود نیز بگذرد اما هیچگاه از دایره اخلاق خارج نشود.

 

وی در پایان به کلام قران کریم به بندگانش برای ایجاد تغییر در یک جامعه اشاره کرد و یادآور شد: خیل ۗ إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ يُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم ۗ  "خداوند سرنوشت هیچ قومی (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند."

 

این روزها فرصت انتخاب است، انتخابی که نه تنها برای چهار سال بلکه در تاریخ کشورمان ثبت می‌شود و حتی یک نظر به ظاهر کوچک اتفاق‌های بزرگی در پی دارد، همان‌طور که جنگ جهانی شروع شد، قراردادهای ننگین قاجار بسته وانقلاب‌ها انجام شد، حتی لحظه‌ای که آرش انتخاب کرد دنیایش را برای مام وطن قربانی کند.

 

ارزش انتخاب ما کمتر از انتخاب ریزعلی نیست که جانش را در دستانش گذاشت و امروز اگر حقوق بازنشستگی اش یک هزارم حقوق نجومی بگیرها بود قطعا قطارها جرات اتفاق نداشتند، برجام‌ها، نافرجام نمی‌شد و...

 

اثر انگشتتان بر لوح ایران عزیز به سرافرازی و پایبندی باشد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYwNzAz
 

 
کیمیا سامانه