توهم توطئه، شگردی برای رای آوری/ عده‌ای که در توهم پیروزی شنا می‌کنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
عده‌ای با نداشتن اعتقاد یا باور نکردن شکل ظاهری و رسمی رویدادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه در راستای وارونه جلوه دادن حقایق آن جامعه برای رسیدن به خواسته خود تلاش می‌کنند.
توهم توطئه، شگردی برای رای آوری/ عده‌ای که در توهم پیروزی شنا می‌کنند
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، در فرهنگ علوم سیاسی در تعریف توهم توطئه تعاریف مختلفی بیان شده اما همه نظریه پردازان در این باره در یک مورد با یکدیگر اشتراک نظر دارند، آنها معتقدند توهم توطئه عبارت است از نداشتن اعتقاد یا باور نکردن شکل ظاهری و رسمی رویدادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه و تلاش در راستای وارونه جلوه دادن حقایق آن جامعه تا رسیدن به خواسته و یا اهداف مد نظر خود.


اگر خوب به حوادث شکل گرفته در فتنه سال ۸۸ و مسائلی که پس از آن انتخابات شکل گرفته بود، نگاهی بیاندازیم می‌یابیم که در آن روزها برخی از افراد گرفتار توهمی شدند که شاید عده‌ای از همان جماعت گرفتار در این بیماری هیچگاه فکر نمی‌کردند عقبه و یا عوامل شکل دهنده این تئوری در داخل ایران چه کسانی هستند و چه استراتژی را برای داخل کشورمان برنامه ریزی کردند.


متاسفانه در آن سال به جای آنکه از مشارکت بالای ۸۰ درصد مردم در انتخابات برای افزایش قدرت چانه زنی در مجامع بین امللی استفاده شود برخی افراد با مطرح نمودن واژه تقلب در آن زمان کشور را درگیر یک بحران ناخواسته کردند.

 

این دروغ آشکار هزینه سنگینی را در ابعاد مختلف به جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد، هزینه‌ای که بخشی از آن را مردم کشورمان پرداخت کردند.


باید به یاد داشته باشیم یکی از کلید واژه‌هایی که در سال ۸۸ از سوی عوامل اصلی این فتنه عظیم چه در داخل کشور و چه در بیرون از مرزها مطرح شد بهانه‌ای با عنوان شلوغ بودن ستادهای انتخابات آقای موسوی در سراسر کشور می‌توان نام برد در حالی که این جماعت گریزان از واقعیت خوب می‌دانستند ازدحام جمعیت به هنگام انتخابات در یک ستاد انتخاباتی به منزله رای بالای آن فرد نیست بلکه آنچه که از درون صندوق دشت می‌شود نمایانگر اقبال عمومی هر یک از کاندیداها است که مردم در روز انتخابات با رای مستقیم خود به فرد مورد نظر مهر تائیدی بر مقبولیت آن کاندید می‌زنند.


ظاهرا این روزها برخی‌ها بدشان نمی‌آید این توهم تاریخ مصرف گذشته را بار دیگر بر سر زبان‌ها جاری کنند تا از آب گل آلود که ماهی کپور هم در آن یافت نمی‌شود ماهی غزل صید کنند.

 

نگارنده معتقد است جواب قاطع و دندان شکن به کسانی که همواره در توهم پیروزی شنا می‌کنند حضور حداکثری در این دوره از انتخابات و رای به حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی است تا با این اقدام انقلابی به این جماعت گرفتار در توهم که با هر شگرد و حربه‌ای برای رای نیاوردن جناب آقای رئیسی تلاش می‌کنند و عملا شب و روز نیز یادشان رفته ثابت کنیم که این بار حنای شما بی‌خاصیت شده و دیگر برای مردم رنگی ندارد.

 


 

 

کد مطلب: MTYwNzAw
 

 
کیمیا سامانه