چرا روحانی به جان سوختگان قطار سلام نداد؟

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۷ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
روحانی نمی‌توانست به جان‌سوختگان قطار سلام دهد چون می‌دانست در بروز این اتفاق وزارت راه او و وزیرش چقدر مقصر بودند.
 

به گزارش سفیر هراز،

به نقل از آناج، حسن روحانی دیروز به جمع مردم تبریز آمد تا سخنرانی انتخاباتی‌اش را در میان مردم آذربایجان‌شرقی انجام  دهد. درحالی رئیس دولت یازدهم سخنانش را با سلام بر سیل زدگان آغاز کرد که به نظر می‌رسید جان سوختگان حادثه قطار تبریز به مشهد را به کلی فراموش کرده است، حادثه‌ای که جان بیش از 50 نفر از مردم آذربایجان را گرفت و بسیاری از خانواده‌ها را داغدار کرد.

روحانی در حالی در سخنرانی دیروزش به سیل زدگان سلام داد که حتی پس از حادثه سیل نیز زحمت چندانی به خود نداد و پنج روز بعد از حادثه سیل و اتمام افتتاح‌های نمایشی خود به آذربایجان آمد تا میتینگ انتخاباتی‌اش خراب نشود و بعد از افتتاح‌های متعدد خیالی سری هم به مردم سیل زده زده باشد و کارنامه انتخاباتی‌اش را پر از عریضه کند.

در این میان چیزی که خودنمایی می‌کند عدم قبول مسئولیت توسط دولت در حادثه‌های اخیر بود. بعد از حادثه قطار در حالی که بیشتر مردم خواستار استعفای وزیر راه بودند روحانی استعفای آخوندی را نپذیرفت تا نه تنها از قبول مسئولیت این اتفاق سر باز بزند بلکه با حمایت از وزیری که با گفتن "جانباختگان قطار بیمه بودند" دل مردم آذربایجان را به درد آورده بود کارنامه حمایت خود از وزرای متخلف را سیاه‌تر از قبل نماید.

آیا رئیس جمهور معتقد بود که هیچ قصوری از سوی وزارت راه صورت نگرفته که استعفای آخوندی را که نشان از قبول کوتاهی خود داشته است قبول نکرد یا این روند ادامه همان عناد و عدم قبول مسئولیت از سوی روحانی بود؟

سلام دیروز روحانی به سیل زدگان و از یاد بردن جانباختگان قطار دردهای زیادی را تازه کرد و مردم آذربایجان و به ویژه خانواده‌های داغدار که انتظار نداشتند از یاد برده شوند تنها یک سوال از رئیس جمهور داشتند چرا بعد از گذشت نزدیک به  شش ماه از حادثه قطار هنوز بیمه عزیزانشان که در سایه بی‌کفایتی دولت سوختند پرداخت نشده است و حتی رئیس جمهور در میتینگ انتخاباتی خود که سعی در تهییج عواطف مردم با نام بردن از سیل زدگان داشت نام عزیزان آنها را فراموش کرده است.

خارج از قاعده‌های جناحی و سیاسی بازی وقتی که روحانی از یکی از کاندیداها می‌خواهد تا امام رضا (ع)را سیاسی نکند کاش یک نفر می‌ایستاد و می‌گفت: آقای روحانی احساسات مردم را سیاسی نکنید! یا حتی اگر عواطف مردم را مورد استفاده تبلیغاتی خود قرار می‌دهید یادتان نرود همانطور که در حادثه سیل داغدار عزیزانمان شدیم در حادثه قطار نیز با بی‌مسئولیتی وزات راه و وزیر مورد علاقه شما به عزای جان سوخته عزیزانمان نشستیم اگر می‌خواهید با بازی با احساس مردم رای بیاورید حداقل انصاف خرج بدهید و کسانی را که به خاطر اهمال دولت شما عزیزانشان را از دست داده‌اند فراموش نکنید.

 


 

 

کد مطلب: MTYwNjgx
 

 
کیمیا سامانه