نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی:

نبود شفافیت اطلاعاتی عامل ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی است

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی نبود شفافیت اطلاعاتی است، لذا با اجرای دولت الکترونیک در آینده دستگاه‌ها نمی‌توانند از قانون تخطی کنند.
نبود شفافیت اطلاعاتی عامل ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی است
 

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر هراز با اشاره به ضرورت مقابله با مفاسد اقتصادی در دولت آینده، گفت: یکی از وظایف مهم دولت آینده اجرای قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد است که با تلاش‌های فراوان در مجلس تصویب شد.

 

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون ارتقای سلامت نظام اداری، سیستم مقابله با مفاسد اقتصادی را پیش بینی کرده است، افزود: قانون مذکور وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی را که در مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با یکدیگر هماهنگ شوند و از بروز فساد جلوگیری کنند را پیش بینی کرد.

 

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به ایجاد سیستم واحد اطلاعات برای جلوگیری از واردات کالاهای قاچاق به کشور اشاره کرد و گفت: ایجاد سیستم واحد داده‌ها و اطلاعات به گمرکات و سایر دستگاه‌ها این امکان را می‌دهد که پیش از واردات هر کالایی، از نوع کالا مطلع و از هرگونه جعل و تغییر در برگه کالا جلوگیری شود.

 

یوسفیان ملا در ادامه اظهار کرد: راه‌اندازی سیستم جامع اطلاعات این امکان را برای سازمان امور مالیاتی فراهم می‌کند که میزان مالیات کالا مشخص و متناسب با آن کالا، از واردکننده مالیات گرفته شود.

 

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به اینکه راه‌اندازی سیستم جامع اطلاعات و داده اقتصادی موجب شفافیت در فعالیت‌های بانکی می‌شود، تصریح کرد: فردی ممکن است چند وام میلیاردی از چند بانک متعدد دریافت کند و زمانی که دلایل این اقدام پرسیده می‌شود، بانک‌ها اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه دولت الکترونیک تمام سامانه‌های اقتصادی را به یکدیگر متصل می‌کند، ادامه داد: در شرایط کنونی ضعف مبارزه با مفاسد اقتصادی نبود شفافیت اطلاعاتی است، لذا با اجرای دولت الکترونیک در دولت آینده دستگاه‌ها نمی‌توانند از قانون تخطی کنند.

 

یوسفیان ملا در پایان خاطرنشان کرد: دولت یازدهم در مبارزه با مفاسد اقتصادی عملکرد خوبی داشت که در دولت آینده نیز باید تداوم یابد.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYwNjMz
 
 
کیمیا سامانه