مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل:

برداشت کلزا در 400 هکتار اراضی زراعی آمل در پایان اردیبهشت ماه آغاز می‌شود/ پیش‌بینی تولید بیش از 800 تن کلزا در آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۵ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
مدیر جهاد کشاورزی آمل از آغاز برداشت کلزا با سطح بیش از 400 هکتار اراضی زراعی این شهرستان در پایان اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود مجموعاً 890 تن کلزا در شهرستان آمل تولید شود.
برداشت کلزا در 400 هکتار اراضی زراعی آمل در پایان اردیبهشت ماه آغاز می‌شود/ پیش‌بینی تولید بیش از 800 تن کلزا در آمل
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، سیدحسین اسلامی با اشاره به وضعیت کیفی خوب کلزا نسبت به سال گذشته گفت: انشأاللّه شاهد تولید قابل قبول این محصول با ارزش در فصل برداشت هستیم.

 

وی در ادامه اظهار کرد: توسعه کشت دانه‌های روغنی (کلزا) با حضور مستمر کارشناسان جهاد کشاورزی در عرصه پهنه‌بندی و تلاش و کوشش کشاورزان سخت کوش، با تعامل و همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای منطقه در سطح 445 هکتار انجام شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی آمل طی بازدیدی از مرکز خرید دانه‌های روغنی در شهرستان آمل، اهمیت و توسعه کشت کلزا را الویت کاری جهاد کشاورزی دانست و تصریح کرد: کارشناسان ستادی جهاد کشاورزی آمل با همکاری مراکز جهاد کشاورزی و اجرای برنامه‌های آموزشی ترویجی و مهارتی بیش از 300 نفر از فراگیران را آموزش داد که برای افزایش سطح آگاهی کلزاکاران بسیار مفید است.

 

اسلامی به  پیش بینی تولید مجموعاً 890 تن کلزا در شهرستان آمل اشاره کرد و افزود: به منظور جلوگیری از ضایعات در زمان برداشت کلزا اطلاعیه‌ای با موضوع توصیه‌های فنی و عمومی برداشت کلزا تنظیم و تهیه شد و در اختیار مراکز جهاد کشاورزی و رسانه‌های خبری قرار گرفت تا اطلاع رسانی کامل انجام شود.

 


 

 

کد مطلب: MTYwNjM5
 

 
کیمیا سامانه