واکنش خانواده شهدای مدافع حرم شهرستان آمل به اظهارات اهانت آمیز کرباسچی:

سکوت بهترین عمل برای افرادی است که خودشان را به نادانی زدند/ امروز اگر پشت میکروفن علیه شهدای مدافع حرم حرف می‌زنید، این تریبون را مدیون خون پاک همین شهدا هستید

تاریخ انتشار : جمعه - ۲۲ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
امروز اگر عده‌ای پشت میکروفن علیه شهدای مدافع حرم حرف می‌زنند، این تریبون و جایگاه را مدیون خون پاک همین شهدای حرم هستند.
سکوت بهترین عمل برای افرادی است که خودشان را به نادانی زدند/ امروز اگر پشت میکروفن علیه شهدای مدافع حرم حرف می‌زنید، این تریبون را مدیون خون پاک همین شهدا هستید
 

به گزارش سفیر هراز، ما را مدافعان حرم آفریده‌اند، این لشکر حق است که در وطن روییده، در خاکی که همواره انسان‌هایش، آرش‌وار و رستم گونه، ذوالفقار علی (ع) را در قلبشان کاشتند.


انسان‌هایی که سوختند تا روشنایی زندگی دیگران خاموش نشود، سیمرغ‌هایی که قله زندگی‌شان در لبخند خدا خلاصه شد.

اسطوره‌های سرزمین من، برای شب‌های آرام این خاک ققنوس شدند تا تولد کودکی زیر صدای گلوله و جنگ نباشد.

سخنرانی ضدارزشی غلامحسین کرباسچی از اعضای شاخص حزب کارگزاران و حامیان شناخته شده دولت اعتدال و امید، در مراسم افتتاح ستاد روحانی در اصفهان و اظهارات توهین‌آمیز وی نسبت به شهدای مدافعان حرم واکنش‌های بسیاری از مردم وشخصیت‌ها را در پی داشت.

 احساس خشم از این حد بی‌غیرتی، توهین، حماقت سیاسی، وقاحت و کم خردی واکنش‌های غالب مردم به این سخنرانی است که برایشان دور از انتظار و دردآور بود.

 

در این کلیپ مشاهده شد که کرباسچی با لحنی تمسخرآمیز به حضور و نقش آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه، به ویژه بحث فراسیاسی و اعتقادی "مدافعان حرم" می‌تازد و آن را زیر سوال می‌برد.

 

محوریت و خط مشی این افراد قطعا محو کردن آرمان‌های انقلاب و اعتقادی مردم است، اما چه خیال باطلی چرا که انسان‌های باورمند و معتقد نمی‌توانند این هنجار شکنی و بلاهت را تحمل کنند و روحشان آزرده خاطر می‌شود.

 

جای بسی تاسف است که اینگونه مجاهدت‌های مردان مرد جبهه ایثار و شهادت را که بی‌ادعا و بدون چشم داشت به پست و مقام، در خط اول مبارزه و نبرد با خونخوارترین تروریست‌های روی زمین هستند، زیر سوال می‌برند و دل خانواده‌های شهدای مدافع حرم را که خون است، بیش از پیش به درد می‌آورند.

 

محمدرضا جعفری پدر شهید مدافع حرم شهرستان آمل "هادی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره توهین کرباسچی به مدافعان حرم اظهار کرد: کرباسچی نه اولین نفر و نه آخرین نفری است که به شهدا توهین می‌کند، با این حرف‌ها در آخرت باید پاسخگو باشند.وی با اشاره به اینکه ما از امام حسین(ع) بزرگتر نیستیم، ادامه داد: امام حسین(ع) با آن مقام و جایگاه عظیمش نیز زخم زبان‌های زیادی شنید ما که جای خود داریم.

 

پدر شهید جعفری در ادامه تصریح کرد: باید قدردان شهدا بود، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای کربلا و شهدای مدافعان حرم که وجود امروز ما و امنیت ما مدیون این شهدا است.

 

محمدرضا جعفری از مشکلات امروز مردم در سوریه گفت و خاطرنشان کرد: در عراق، افغانستان ناامنی و تجاوز برای خانواده‌ها وجود دارد که اگر این شهدا نبودند ما هم شاهد این قبیل مشکلات در وطن عزیزمان ایران بودیم.

 

وی ادامه داد: امروز اگر عده‌ای پشت میکروفن علیه شهدای مدافع حرم حرف می‌زنند، این تریبون و جایگاه را مدیون خون پاک همین شهدای حرم هستند.

 

پدر شهید جعفری استواری حرم حضرت زینب را به خاطر حضور مدافعان حرم دانست و تصریح کرد: حضرت زینب(س) مدافع امام حسین(ع) و یکی از مروجان اصلی دین مبین اسلام بود.

 

وی به کسانی که به شهدای حرم توهین می‌کنند بیان کرد: آنهای که می‌گویند شهدای مدافعان حرم و خانواده‌های آنها پول می‌گیرند، بهتر است خودشان یا فرزندانشان مدافع حرم شوند تا پول بگیرند و اگر نمی‌توانند سخن گزاف و دروغ نگویند.

 

محمدرضا جعفری در پایان خاطرنشان کرد: کسانی که از مسیر رهبری فاصله گرفتند ضرر می‌کنند و هرکس با ولایت باشد سود می‌برد؛ من و  پسر دیگرم فدای رهبر عزیزمان.

 

شهدا جان خود را برای رفاه و آسایش مسلمانان و آزادگان جهان اسلام تقدیم کردند، شهدای مدافع حرم با خداوند متعال معامله کردند و در بهشت جایگاه بسیار والایی دارند؛ آنها در جبهه مقاومت همانند دوران دفاع مقدس برای پرواز به بهشت از هم سبقت می‌گیرند.

 

نجیبه ادهمی مادر شهید مدافع حرم شهرستان آمل "رضا حاجی‌زاده" درباره توهین کرباسچی به شهدای مدافع حرم به خبرنگار ما گفت: جواب ابلهان خاموشی است، سکوت بهترین عمل برای افرادی است که خودشان را به نادانی زدند چرا که آنها نمی‌خواهند قانع شوند تا با حرف و دلیل قانع‌شان کرد.وی با بیان اینکه برای رضای خدا فرزندم را تقدیم کردم، افزود: در راه رضا و خشنودی خدا، پسرم مدافع حرم شد و به مقام والای شهادت رسید.

 

مادر شهید حاجی‌زاده ضمن محکوم کردن سخانان امثال کرباسچی، عنوان کرد: تمام حرف‌هایی که درباره توهین به شهدا و مدافعان حرم می‌شنوم را به خدا واگذار می‌کنم، انشاالله به راه راست هدایت شوند.

 

 ذوالفقار حیدریم یکباره طوفان می‌کنیم

پایگاه کفر را با خاک یکسان می‌کنیم

خدشه‌ای وارد شود بر مرقد آل علی

کربلا را تا مدینه بیت الاحزان می‌کنیم

 

بگذار هرچه می‌خواهند بگویند، نکند دلت بلرزد، آنها خسته هستند از انرژی بی پایان تو، از ایمان راسخت، از روح بلندت، وحشت زده شدند، اما تو راهت را ادامه بده؛ ما را مدافعان حرم آفریده‌اند.

 


 

 

کد مطلب: MTYwNTkx
 

 
کیمیا سامانه