یادداشتی از رزمنده آملی:

انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری از نگاه امام خمینی(ره)

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۶ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
نباید فراموش کرد آنچه که در هر دوره از انتخابات ریاست جمهوری ایران اهمیت ویژه‌ای دارد، شناخت فرد اصلح است که باید چهار سال سکان اجرائی کشور را در دست بگیرد.
انتخاب فرد اصلح در انتخابات ریاست جمهوری از نگاه امام خمینی(ره)
 

به گزارش سفیر هراز، اگر این روزها با دقت به موضوعات مطرح شده از سوی مردم در رسانه ملی و شبکه‌های اجتماعی و همچنین مواضع کاندیداهای محترم ریاست جمهوری دقت کنیم به این واقعیت غیر قابل انکار پی می‌بریم، دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری از نگاه افکار عمومی داخل کشور از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار است، اگر چه رسانه‌های برون مرزی نیز هم‌زمان با آغاز رسمی تبلیغات از سوی کاندیداها تلاش کردند تا این دوره از اننخابات را به صورت  ویژه مورد بررسی قرار دهند.

 

در این میان مردم کشورمان بی‌صبرانه منتظر شنیدن اهداف و برنامه این 6 نفر هستند تا در روز انتخابات رای خود را با نام آن فرد در صندوق رای  به ثبت برسانند.

 

نباید فراموش کرد آنچه که در هر دوره از انتخابات ریاست جمهوری ایران اهمیت ویژه‌ای دارد، شناخت فرد اصلح است که باید چهار سال سکان اجرائی کشور را در دست بگیرد.

 

 به بیانی روشن‌تر مردم در روز انتخابات کسی را انتخاب می‌کنند که به‌عنوان شخص دوم مملکت از وی نام برده می‌شود بنابراین توجه به این مهم که چه فردی بر صندلی ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار می گیرد، همواره از جایگاه ویژه ای در نزد افکار عمومی برخوردار است، و حساسیت به این مهم در این دوره نیز خارج از این قاعده نیست.

 

نگارنده معتقد است یکی از منابع مهمی که می‌تواند در شناخت فرد اصلح کمک فراوانی به هر فرد کند، صحیفه امام خمینی (ره) است.

 

مجموعه کتاب گران‌بهایی که در غالب بیانات، پیام‌ها، مصاحبه‌ها، احکام و... از بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران برایمان به یادگار باقی مانده است و همانطور که بیان شد می‌توان به‌عنوان یک الگوی مناسب برای انتخاب فرد اصلح در این دوره از انتخابات همانند دوره‌های قبل مورد توجه قرار داد.

 

در صحیفه امام در تعریف فرد اصلح موارد بسیاری به چشم می‌خورد که هر یک از آنها را می‌توان شاخص‌های مناسب در انتخاب فرد اصلح نام برد.

 

در این قسمت بیانات امام خمینی(ره) که در مورخ ۲۳ شهریور ۱۳۵۸ در ملاقات با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و اعضای حزب جمهوری اسلامی مطرح شد را مورد بازخوانی قرار می‌دهیم تا بدانیم چگونه بایستی به وظیفه دینی و انقلابی خود عمل کنیم.

 

 امام در تشخیص فرد اصلح می‌فرمایند ما هم نباید توقع داشته باشیم که این‌ها برای ما خوب بگویند؛ اگر خوب بگویند معلوم می‌شود ما خیانتکاریم!

 

اگر چنانچه آمریکا و روزنامه‌های آمریکا از ما تعریف کنند؛ آن وقت است که باید مردم بگویند قضیه چیست؟ یک قضیه‌ای است که دارند تعریف می‌کنند! البته باید از ما تکذیب کنند، از شما هم باید تکذیب کنند.

 

احمد دواتگر/

 


 

 

کد مطلب: MTYwNTE1
 

 
کیمیا سامانه