امام جمعه دابودشت:

قشر زحمتکش کارگر، ستون اصلى توليد در کشور است/ تحقق اقتصاد مقاومتى‌ علاج همه مشکلات/ مصرف کالای خارجی در جامعه باید به‌عنوان يک ضدّ ارزش شناخته شود

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۱ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
امام جمعه دابو و دشت‌سر با تاکید بر اینکه برای حل مشکل اقتصادى کشور بايد روى توليد داخل متمرکز شد، گفت: کليد حلّ مشکلات اقتصادى در لوزان، ژنو و نيويورک نيست بلکه در داخل کشور است.
قشر زحمتکش کارگر، ستون اصلى توليد در کشور است/ تحقق اقتصاد مقاومتى‌ علاج همه مشکلات/ مصرف کالای خارجی در جامعه باید به‌عنوان يک ضدّ ارزش شناخته شود
 

به گزارش خبرنگار سفیر هراز، حجت الاسلام مهدی تقی‌زاده آملی به مناسبت روز ملی و جهانی کار و کارگر در گفت‌وگو با خبرنگار ما یکی از معضلات جامعه را مشکلات اقتصادی عنوان کرد و گفت: علاج این مشکلات تحقق اقتصاد مقاومتى‌ است، اگر بخواهيم مشکل رکود، توليد داخل و بیکاری را حل و گرانى را مهار کنيم، علاج همه اين‌ها در مجموعه مقاومت اقتصادى و اقتصاد مقاومتى است.

 

وی با بیان اینکه با اقتصاد مقاومتى باید به جنگ بيکارى، رکود رفت و گرانى را مهار کرد، افزود: با اقتصاد مقاومتی می‌توان در مقابل تهديدهاى دشمنان ايستادگى و فرصت‌هاى بسيارى براى کشور ايجاد و از آنها استفاده کرد که باید در این راستا کار و تلاش شود.


امام جمعه دابو و دشت‌سر با تاکید بر اینکه برای حل مشکل اقتصادى کشور بايد روى توليد داخل متمرکز شد، ادامه داد: کليد حلّ مشکلات اقتصادى در لوزان، ژنو و نيويورک نيست بلکه در داخل کشور است.


حجت الاسلام تقی‌زاده با اشاره به اینکه اگر به دنبال توسعه اقتصادى هستيم، بايد کار را تقويت کنيم، اظهار کرد: مدام صحبت از سرمايه‌گذارى است، بنده نقش این عامل را قبول دارم و بدون آن هم کارى انجام نمی‌شود اما سرمايه‌گذارى يک رکن کار است، رکن اساسى، کارِ کارگر است و قشر زحمتکش کارگر، ستون اصلى توليد در کشور هستند.


وی با تاکید بر تکریم کارگران، کار و کرامت این قشر توسط کارفرمایان، افزود: تخصیص حقوق لازم و انجام امور مطابق با قانون کار، از جمله این موارد است.


امام جمعه دابو و دشت‌سر با اشاره به الزامات بالابردن کيفيت کار کارگر، خاطرنشان کرد: مهارت‌افزايى کارگر براى کيفيت کار و ایجاد امنيت شغلى از ملزومات در ارتقاء کارگری است چرا که تا این امنیت حاصل نشود خروجی لازم در امر کار به وجود نمی‌آید.


حجت الاسلام تقی‌زاده ترويج محصولِ کارِ کارگر ايرانى‌ را یکی دیگر از ملزومات دانست و تصریح کرد: سلامت محيط کار و افزايش سهم دستمزد در هزينه توليد از عوامل موفقیت آمیز محیط کارگری است.


وی به راهکارهاى حمايت از توليد داخل اشاره کرد و گفت: توليد داخلى بايد به‌عنوان يک چيز مقدّس حساب شود و حمايت از توليد داخل بايد يک وظيفه باشد و همه خودشان را موظّف بدانند از آن حمايت کنند.

 

امام جمعه دابو و دشت‌سر در حمایت از تولید داخل چند اصل را مهم دانست و تصریح کرد: نخستین مورد در این امر عدم واردات کالاهاى مشابه‌ است یعنی جنسى که مشابه داخلى دارد، مطلقاً از خارج وارد نشود که می‌توان با بالابردن تعرفه‌ها يا جلوگيرى از واردات در آن‌جايى که مشابه داخلى وجود دارد چرا که اصل ترویج توليد داخلى است.


حجت الاسلام تقی‌زاده مبارزه جدى با قاچاق‌ را  عاملی مهم در حمایت از تولید داخلعنوان کرد و افزود: تاکنون در مبارزه با قاچاق جدّى عمل نکردیم، منظور من از قاچاق، فلان کوله‌بَرِ ضعيفِ بلوچستانى نيست که مى‌رود آن‌طرف يک چيزى را برمى‌دارد روى کول خودش مى‌آورد اين‌طرف؛ اين‌ها که چيزى نيست، اين‌ها اهمّيّتى ندارد؛ با آنها مبارزه هم نشود اشکالى ندارد، قاچاق‌هاى سازمان‌يافته بزرگ منظور است که با ده‌ها و صدها کانتينر اجناس گوناگون قاچاق وارد کشور می‌کنند بايد با آنها برخورد کنيم.


وی با تاکید بر اینکه باید مصرف کالاى خارجى را ضدارزش‌ دانست، ادامه داد: یعنی فروش کالاى خارجى و مصرف کالاى خارجى بايد در جامعه به‌عنوان يک ضدّ ارزش شناخته شود.


امام جمعه دابو و دشت‌سر مهم‌ترین امر در این مقوله حرام شرعى و غیرقانونى‌ دانستن ورود کالاهایی که در کشور وجود دارد عناون کرد و یادآور شد: باید واردات کالاهايى که در داخل به قدر کافى توليد مى‌شود، به‌صورت يک حرام شرعى و غیرقانونى شناخته شود و آنچه در داخل توليد مى‌شود، از خارج وارد نشود.

 

 


 

 

کد مطلب: MTYwNDQ4
 

 
کیمیا سامانه