به بهانه روز پاسدار:

پاسداران پرچمدار آرمان‌های ابا عبدالله(ع) و تفسیرگر راه حسینند

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۰ / اردیبهشت / ۱۳۹۶
Share/Save/Bookmark
پاسداران که هم پیمان با سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و از نسل غیرتند، پرچمدار آرمان‌های ابا عبدالله و تفسیرگر راه حسینید.
پاسداران پرچمدار آرمان‌های ابا عبدالله(ع) و تفسیرگر راه حسینند
 

به گزارش سفیر هراز، در تاریخ جوامع بشری همواره بودند انسان‌های پاک سرشتی که برای دفاع از دین، اعتقاد، فرهنگ، کشور، مردم و ... فداکاری کردند.


 انقلاب ما نیز از این مردان بزرگ بی‌بهره نبود و پاسداران انقلاب اسلامی ایران به تبعیت از سالار شهیدان آقا امام حسین(ع) نمونه‌ای بارز از مردان شجاعی هستند که در جهت امنیت کشورمان از همان روزهای آغازین انقلاب شکوهمند اسلامی ایران جانشان را فدا کردند تا با سرخی خونشان امنیت را به مردم ایران هدیه کنند.


همان کسانی که آگاهانه راهشان را انتخاب کرده و شجاعانه در جنگ با دشمنانشان جنگیدند و در این طریق گمنامانه و مظلومانه به شهادت رسیدند تا با خونشان ثابت کنند پاسدار حریم ولایت در مقابل هر هجمه‌ای که امنیت مردم و کشورمان را مورد هدف قرار دهد، می‌ایستند و هیچ ادعایی هم برای مسیری که داوطلبانه آن را انتخاب کردند نداشته و نخواهد داشت.


مسیری که وی انتخاب کرد شاید برای برخی افراد یا همان فراموش کاران همیشه خفته، چندان قابل فهم نباشد اما همین قدر بس که بدانیم امنیت امروزمان را همانند دیگر نیروهای مسلح مدیون این مردان بزرگ هستیم.

مردانی که کمتر از ایثار و گذشتشان در این سال‌های اخیر گفته شد و این کوتاهی فرصتی شد برای بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا هر از چند گاه در راستای انتقام از انقلابی که خمینی کبیر آن را برایمان به یادگار گذاشت این نهاد مقدس را آماج تیر و ترکش تهمت‌ها و دروغ های خودکند  تا بلکه قلب‌های مریضشان التیام یابد.


آری اگر چه پاسداران این مرز و بوم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران زیر شدیدترین توهین‌ها و تهمت‌ها قرار داشتند، اما وی بزرگ شده مکتبی است که یاد گرفته مقاوم و صبور باشد و در مسیری که گام برمی‌دارد شک و تردیدی به دل خود راه ندهد.

همین اعتقاد و ایمان پاسداران بود که سوم شعبان مصادف با ولادت آقا امام حسین(ع) از سوی امام خمینی(ره) در هفتم تیر ماه ۱۳۵۸ به نام روز پاسدار لقب گرفت و در پیامی در تجلیل از جان برکفان پاسدار فرمودند: روز مبارک سوم شعبان المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است به عموم هم‌میهنان و به‌ویژه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم، به حق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم.


روز ولادت با سعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است، پاسداری که هر چه داشت در راه هدف اهدا کرد.


جا دارد در این روزی که به نام روز پاسدار نام گرفته یادی کنیم از سبزپوشان پاسدار که هم پیمان با سرور و سالار شهیدان حسین(ع) و از نسل غیرتند و پرچمدار آرمان‌های اباعبدالله و تفسیرگر راه حسینند.

 


 

 

کد مطلب: MTYwNDE0
 

 
کیمیا سامانه