رئیس اداره بهزیستی آمل:

نبود مبلمان شهری مناسب در آمل مطالبه جدی معلولان

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۸ / آذر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره بهزیستی آمل گفت: ۳ هزار معلول جسمی، ۱۲۰۰ نفر شنوایی، ۸۰۰ اعصاب و روان، ۸۰۰ نفر معلول ذهنی هستند که از این بین ۳ هزار و ۸۰۰ نفر مستمری و حق پرستاری می گیرند.
نبود مبلمان شهری مناسب در آمل مطالبه جدی معلولان
 

به گزارش سفیر هراز،کبری اسفندیاران، رئیس اداره بهزیستی، به مناسبت روز جهانی افراد با معلولیت در نشست خبری با خبرنگاران گفت: معلولیت ها هم میتواند مادزایی و هم بر اثر حادثه باشد و مشکلاتی بر اثر بیماری بروز منجربه معلولیت اس ام ای و ببماری ال ام ای امار معلولیت ها را بالا می برد.
وی با بیان اینکه ۷ هزار و ۶۰۰ معلول در آمل شناسایی شدند، عنوان کرد:  ۳ هزار معلول جسمی، ۱۲۰۰ نفر شنوایی، ۸۰۰  اعصاب و روان،  ۸۰۰ نفر معلول ذهنی هستند که از این بین  ۳ هزار و ۸۰۰ نفر مستمری و حق پرستاری می گیرند.
رئیس بهزیستی آمل ادامه داد: برای معلول یک نفر ۳۵۰ تومان ، خانوار ۲ نفر  ۵۰۰ هزار تومان، ۵ نفر یک میلیون و صد هزار تومان مسمتری داده خواهد شد و اگر معلولی دارای فاکتورهای درمان باشد نیز مبلغی پرداخت خواهد شد.
وی از ۷ مرکز روزانه توانبخشی در آمل خبر داد و اظهار کرد: هر مرکز  معلولین خاص، گفتار درمانی،  روانشناسی، مشاوره، اموزش مهارت زندگی، استفاده از خدمات پرستاری و... خدماتی انجام میشود.
رئیس اداره بهزیستی آمل تصریح کرد: در مرکز فجر ۱۰۰ نفر به صورت شبانه روزی هستند و افراد زیادی از خدمات روزانه حرفه آموزی چون خیاطی، جاجیم  دست ساز و.. بهره مند می شود.
وی با بیان اینکه ۱۰ درصد جامعه شهرستان سالمند هستند، اظهار کرد: ۴۰ هزار نفر در آمل سالمندان هستند و در کشور و البته مازندران متاسفانه به سمت سالمندنی می رود.
اسفندیاران ادامه داد: تک تک این سالمندان گنجینه های هستند، دو نسل خیلی مهم و با ارزش است کودکی و سالمندنی، کودک را اگر درست پرورش دهیم، بااین دو نسل آشتی و ارتباط برقرار کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mzk5
 

 
کیمیا سامانه