دبیر چهارمین دوره اشکواره حسینی:

خلاءبرنامه های شهدای مدافع حرم در مازندران/ ارسال بیش از 6 هزار 750 اثر به اشکواره حسینی

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۰ / مهر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
دبیر چهارمین دوره اشکواره حسینی گفت:اشکواره می‌تواند خلاءهای فر هنگی و هنری این استان را پر کند، هرچند این چنین اشکواره های ممکن است.
خلاءبرنامه های شهدای مدافع حرم در مازندران/ ارسال بیش از 6 هزار 750 اثر به اشکواره حسینی
 

به گزارش سفیر هراز،

حسین جوادی دبیر چهارمین دوره اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی  در گفتگو با خبرنگاران گفت: نگاه ما این است که اشکواره می‌تواند خلاءهای فر هنگی و هنری این استان را پر کند، هرچند این چنین اشکواره های ممکن است نقاط ضعفی نیز داشته باشد؛ اما به مدت دو ماه برای برگزاری چهارمین دوره اشکواره در حال تلاش است.
وی با بیان اینکه کارهای جدی و قوی برای امام حسین ع و شهدای مدافعان حرم در مازندران صورت نگرفت، عنوان کرد: در مازندران با وجود اینکه شهدای زیادی دادیم، اما متاسفانه نگاه خوبی برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری شهدای مدافعان حرم انجام نشده و این یک ضعف بزرگی است.
دبیر چهارمین دوره اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی از استقبال خوب مردمی از این اشکواره خبر داد و اظهار کرد: در چند دوره این جشنواره استقبال خوبی در بخش های مختلف شده که باعث می شود بیشتر انگیزه بگیریم.
وی در خصوص بخش عکس اشکواره در ادامه گفت: امسال مجموعه عکس در بخش عکس بوده که متفاوت از سایر اجرای اشکواره برگزار شده است.
دبیر چهارمین دوره اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی ازاثار این بخش خاطرنشان کرد: 120 عکاس با هزار و 365  قطعه عکس در قالب ۱۱۲ مجموعه پس از فراخوان در این اشکواره شرکت کردند، که ۷۷ مجموعه با ۷ تا ۱۲ قطعه وارد انتخاب برای مرحله داوری شدند.
وی اظهار کرد: پنج مجموعه راه‌یافته در دریافت رتبه شدند که از استان های گلستان، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، تهران، فارس، آذربایجان شرقی، خراسان، همدان، مازندران، قم، اصفهان، زنجان، قروین، گیلان، گرگان، سیستان و بلوچستان و کشور بحرین در این اشکواره شرکت کردند، 300 تک عکس ارسال شد که حدف شدند.

جوادی ۲۰ درصد افزایش اثار بخش رسانه را نسبت به سال قبل دانست و خاطرنشان کرد: ۱۸۰ اثر از ۷۰ خبرنگار استان های شمالی فرستاده شد که تولیدات یک سوم در استان گیلان و مازندران بوده که بیشترین آثار برای استان مازندران بوده است.
وی ادامه داد: امسال با وجود حذف شهدای مدافعان حرم و حاج قاسم خوشبختانه  باز هم افزایش آثار داشتیم .
دبیر چهارمین دوره اشکواره ملی فرهنگی و هنری حسینی تصریح کرد: در بخش رسانه بیشترین ارسال اثر در بخش گزارش و بعد یادداشت و سرمقاله و مصاحبه بوده است.
وی افزود: کتاب آثار تولیدات اشکواره نیاز است که البته برای چاپ کتاب  هزینه بر می باشد و مسئولان مربوطه به منظور تولید محتوا و ماندگاری آن حمایت کنند.
جوادی از ۹۷ اثردر بخش چند رسانه ای خبر داد و عنوان کرد: ۳۱ اثر مستند و ۶۶ تولید موبایلی به دبیرخانه ارسال شد که بخش کلیپ به منظور نشاط و انگیزه به عاشورا و فداکاری و دلاوری های انان بوده است.
وی اثار ارسالی را از نقاط مختلف کشور  خواند و بیان کرد: از 8 استان،  تهران، قم، خراسان، همدان، اردبیل و کرمانشان آذربایجان غربی و شرقی آثار فرستادند و دو کشور ترکیه و ایتالیا نیز اثر فرستاده شد.
جوادی تاکید کرد: آثار داستان کوتاه با موضوعات اربعین و امام حسین بوده بازخورد قابل توجه داشته است از استان گیلان، گلستان، تهران، خوزستان ارسال آثار داشتیم، تمام سعی اینست تا بهترین داستان ها انتخاب شود و با هماهنگی آموزش و پرورش این داستان ها در مراکز آموزشی استفاده شود.
وی از 2 هزار و 100 اثر در بخش شعر خبر داد و خاطرنشان کرد:  از ۶۵۰ شاعر در دو بخش بومی و کلاسیک ارسال شد و در بخش تئاتر امسال ۱۶ اثر از شهرهای مختلف با پنج استان اثر داشتیم که پنج اثر به اختتامیه راه پیدا می‌کند.
 

 


 

 

کد مطلب: MTY4MzA2
 
 
کیمیا سامانه