ایران در سوگ خورشید/ آمل در عزای علامه ذوالفنون سیاه پوش می شود

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۴ / مهر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
یک هفته عزای عمومی در آمل اعلام شد.
ایران در سوگ خورشید/ آمل در عزای علامه ذوالفنون سیاه پوش می شود
 

به گزارش سفیر هراز،حجت السلام سید جلیل مرتضویی امام جمعه امل در جلسه ستاد ارتحال علامه حس زاده آملی که ساعاتی بعد از وفات این عالم فقید در فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: مردم تشیع خودرویی نمی خواهند باید به مردم احترام بگذاریم و از انها بخواهیم که پروتکل ها را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه شهر باید سیاه پوش شود، عنوان کرد: با نصب بنر، تلوزیون های شهری و.. شهر سیاه پوش شود و کلیه مساجد، حسینیه ها، تکایا و امام زاده های سطح شهرستان پخش قرآن و باز گذاشتن درب اماکن متبرکه، فضای شهرستان را دگرگون کنند.
وی از تعطیلی کل ادارات در روز سه شنبه خبر داد و اظهار کرد: ستاد ارتحال تهیه ماسک و شرایط لازم را برای گرفتن مراسم فراهم کند.
علیرضا شریعت در ادامه خاطرنشان کرد: روز دوشنبه ساعت ۱۰ صبح مراسمی در میدان ۱۷ شهریور مراسم ارتحال برای این عالم گرانقدر برگزار می شود، اما مراسم تشیع و مکان تدفین در جلسه فردا تصمیم گیری خواهد شد.
وی تصیرح کرد: تمام تلوزیون های شهری و بنرها با محتوای این عالم فقید اختصاص داده شود.
دقایقی قبل علامه حسن زاده آملی صبح امروز در بیمارستان امام رضا ع آمل به دلیل عارضه ریویی بستری شده بود، متاسفانه ساعاتی قبل به ملکوت اعلی پیوست.
آیت الله حسن زاده آملی در سال 1307 در روستای ایرای لاریجان متولد شد و از استادانی چون محمد غروی، عزیز الله طبرسی، احمد اعتمادی و عبدالله اشراقی و ابوالقاسم رجایی و میرزا ابوالقاسم فرسیو و اساتید دیگر بهره برد و آغاز به تدریس کرد.
این عالم برجسته و شهره جهان اسلام علامه ذالفنون و علامه دهر بودند، در فقه، عرفان، ادبیان، علوم غریبه، ریاضی، هیئت و طب تبحر خاصی داشتند، منجم و مدرس حوزوی بودند.
به زبان های فرانسوی و عربی تسلط داشتند و تا کنون بیش از 190 اثر از ایشان به ثبت رسیده است

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mjg5
 
 
کیمیا سامانه