فرمانده سپاه کربلای مازندران :

دشمن به فکر تغییر هنجارهاست/ مسئولین در مسیرشهدا باشند

تاریخ انتشار : جمعه - ۰۲ / مهر / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه کربلا مازندران گفت: هشت سال دفاع مقدس ما را بسیجیان پیش بردند و امروز نیز با وجود کرونا در واکسیناسیون و کمک به بیماران کرونایی تمام تلاش خود را کردند.
دشمن به فکر تغییر هنجارهاست/ مسئولین در مسیرشهدا باشند
 

به گزارش سفیر هراز،سردار سیاووش مسلمی، فرمانده سپاه کربلا مازندران در بیست هفتمین یادواره شهدای نیاک با محوریت شهید جانباز ناصر یزدانی نیاکی گفت: هر جا که به بسیجی و بر روحیات بسیجان تیکه کردیم مانند هشت سال دفاع مقدس با سربلندی گذراندیم شرایطی که ۳۵ کشور در مقابلمان بودند و با به روز ترین و تمام امکانات بودند اما با تمام وجودشان در برابر همه امکانات ایستادند.
وی با بیان اینکه تنها ایمان و عشق در میان رزمندگان بود، عنوان کرد: حضرت امام ره با چه عشق و ایمانی گفتند که حصر ابادان باید شکسته شود؛ چرا که عشق امام و انقلاب بودند و هر  کجا عشق باشد همه چیز درست میشود.
فرمانده سپاه کربلای مازندران تصریح کرد: اما چه کنیم برخی از مسئولین داخلی کشور متوجه این موضوع نمی شوند که دشمن برای از بین بردن این عشق، دست به هر کاری میزند، امروز دشمن با ادوات جنگی وارد نمیشود، با همین ابزار گوشی فکررا نسبت به انقلاب عوض می‌کند، باورهایش را، ارزش هایش را، هنجارهای دینی را عوض میکند.
وی ادامه داد: اگر تا دیروز سگ بازی غیر هنجار بود، امروزهنجار شده است، اگر تا دیروز بی حجابی و برهنه بودن ناهنجاری محسوب می شد، این روزها لباس های بدن نما هنجار شده است، امروز کسی که حجاب فاطمه زهرا س را دارد ناهنجار محسوب می شود.
مسلمی تغییر هنجارها رااز فعالیت های جنگ نرم دشمن خواند و خاطرنشان کرد: چیزهایی که دیروز پسندیده نمی شد، امروز تبدیل به هنجار شده است، برای این که عشق به ولایت، عشق به میهن را از بین ببرند، فعالیت های که انجام می دهند مبتنی بر این است که ارزش های دینی ما را از بین ببرند، دشمن هدفمند کار می کند .
وی با تاکید اینکه دشمن برای از بین بردن یک نظام به سه چیز حمله می کند، خاطرنشان کرد: نظام خانواده و جایگاه مادر ، دوم نظام آموزشی و جایگاه معلم را از بین میبرند و سومین موضوع نظام الگوهای آن کشور را از بین می برند.
فرمانده سپاه کربلای مازندران ادامه داد: جوانان امروز الگوی  ندارند، شهدا الگویش نیست، چیزی هم از ائمه معصومین نمی دانند تا الگویشان شود، پدر و مادرها هم معتقد نیستند.
وی با بیان اینکه مسئولین باید راه و رسم شهدا را سرلوحه خود قرار دهند، خاطرنشان کرد: داستان ها و روایت های شهدا را باید برای مسئولین گفت که بدانند چگونه خدمتگزار مردم باشند،  مسئولین باید بدانند اگر این مردم نباشند، یک لحظه هم نمی توانیم، تمام مسئولین ما امروز مدیون مردم هستند.
وی اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس ما را بسیجیان پیش بردند و امروز نیز با وجود کرونا در واکسیناسیون و کمک به بیماران کرونایی تمام تلاش خود را کردند.
مسلمی مسئولیت گرفتن را وظیفه سنگینی خواند و تصریح کرد: برای اینکه استاندار، فرماندار، بخشدار و..  شوید، این وظیفه سنگینی است که بعدها از ما می پرسند  برای حفظ ارزشهای اسلامی  چه کردیم، امروز مسئولینی که می‌خواهند به سر کار بیایند وظیفه سنگین نسبت به انقلاب و خانواده شهدا دارند، جانبازی است که ۳۵ سال به روی تخت دراز کشیده  و فقط می تواند پلک بزند، و یا خانم ایثارگری که جانباز 70 درصدش را نگهداری می کند، باید به همه اینها پاسخگو باشد.
 وی از شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید نیاکی یاد کرد و ادامه داد: اعمال شهید باعث خواهد شد که شهادت قسمتش شود، برای این انقلاب، خاک و کشورش حتی بیشتر از عزیزانش توجه کند، چیزی که باید بر سر ادارات، نهادها نوشت این است که شرط شهید شدن شهید ماندن است.
مسلمی تصریح کرد: وقتی دختر شهید نیاکی مریض شد و آن را برای درمان به خارج از کشور بردند، نرفت و گفت در جبهه ها بیشتر به من نیاز است بعد از اینکه او را به ایران آوردند گفت که سربازان من فرزندان من هستند و زمانی از جبهه آمد که چهل روز از به فوت دخترش گذشته بود.

 


 

 

کد مطلب: MTY4Mjg2
 
 
کیمیا سامانه