نماینده مردم آمل :

رد پای سیاسیون مانع حل زباله/ منال می توانست معین طرح زباله باشد

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۴ / شهریور / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم آمل گفت:چندین جلسه در در خصوص زباله در وزارت کشور و سازمان دهیاری ها و همیاری کشور برگزار شد، اما فقط حرف بود.
رد پای سیاسیون مانع حل زباله/ منال می توانست معین طرح زباله باشد
 

به گزارش سفیر هراز،رضا حاجی پور، نماینده مردم امل در مجلس در نشست با خبرنگاران که در اداره ارشاد برگزار شد، با اشاره به مشکل زباله این شهرستان گفت: ما خدمات ملی ارائه می دهیم و پذیرایی  میلیون ها نفر هستیم، زباله هایشان را جمع می کنیم، اما در حالی که کمترین امکانات برخورداریم و فقط حرف زده شده است.
وی با بیان اینکه منال تنها مکان برای رفع مشکل زباله است، عنوان کرد:مگر می شود استاندار ورود کند، وزارت کشور، وزیر راه ، محیط زیست ورود کنند تا منال  طرح زباله بصورت معین برای شهرستان های الف، بابلسر، فریدونکنار، محموداباد، نور، آمل ، چمستان و روستاهای اطراف انجام شود و زباله ها تبدیل شوند و تنها مکانی که می شود این طرح اجرایی و عملیاتی شود، مشخص شد است، اما بخاطر حرف یک نفر، صورت نگیرد؛ چرا صادق نیستید و در کنار مردم قرار نمی گیرید.
نماینده مردم آمل وجود مشکل زباله را بخاطر حضور مافیای زباله و کم کاری مسئولین دانست و اظهار کرد: مسئولین استانی ما مشکل دارند،که اگر نداشتند،   بایستی ده سال جلوتر اتفاقاتی برای زباله می افتاد، اما متاسفانه فقط حرف زدند، زمانی که برنامه سد را داشتند، وزارت نیرو متعهد شد که به پاکسازی زباله بپردازد.
وی ادامه داد: سال گذشته چندین جلسه در در خصوص زباله در وزارت کشور و سازمان دهیاری ها و همیاری کشور برگزار شد، اما فقط حرف بود، اولین صحبت ام با رئیس جمهور و معاون و مخبر همین بود بزرگترین مغضل ما در شمال کشور زباله است
حاجی پور به فعالیت موفق کشورها در تولید کمپوث اشاره کرد و افزود: در کشورهای دنیا با عناوین مختلف از این طلای سیاه بهره مند می شوند، در راستای مکانیزه کردن و در راستای استفاده از این طلای کثیف متاسفانه دو سال است، به دنبال مکان هستیم.
وی تصریح کرد: منال، استار، پاساکش، سنگچالک گزینه ها برای منطقه زباله بودند، منطقه پاساکش، ورودی شهر امل و فاصله اش با رودخانه هراز کم است، استار دو کیلومتر با هراز فاصله دارد و منطقه ای سنگچالگ محل ابرفت و سیلاب است که حتی مکانیزه هم انجام شود قابلیت تبدیل حتی به صورت مکانیزه وجود ندارد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MjYz
 
 
کیمیا سامانه