فرماندار آمل :

نباید تعطیلی به ضرر مازندران تمام شود/ یک هفته تمام دستگاهها و مردم پای کار باشند

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۴ / مرداد / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
فرماندار آمل گفت: تعطیلی این چند روز منوط به این است که خودمان ان را جدی بگیریم، در غیراینصورت تعطیلی به ضرر مازندران و بخصوص آمل خواهد بود، چرا که عملا با هجم زیاد مسافران در شهر باعث تشدید کرونا می شود.
نباید تعطیلی به ضرر مازندران تمام شود/ یک هفته تمام دستگاهها و مردم پای کار باشند
 

به گزارش سفیر هراز،

علیرضا شریعت، فرماندار آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به شروع منع تردد از امروز گفت: بارها بیان کردیم که اگر قرار است تعطیلی  و منع تردد انجام شود، باید ممنوعیت تردد در مازندران زودتر اعلام شود و یا زودتر خروجی های استان تهران را ببندند، اما متاسفانه هیچ گونه عملی نشده است و این اعتراض مردمی را در پی داشت و این حق مردم است نسبت به سلامتی منطقه خود دغدغه داشته باشند.

وی با بیان اینکه شاهد هجوم مسافران در محور هراز بودیم، عنوان کرد: از شب گذشته تا 4صبح پلیس راه بودیم ، جاده هراز مملو از جمعیت بود تا قبل از ساعت مقرر منع ترددد سفر کنند و نه یکبار چندین بار این اتفاق افتاده است.

فرماندار آمل تصریح کرد: با وجود قرنطینه شدن کشور از فردا و ممنوعیت تردد از امروز بستن ورودی استان، در حوزه استانی است، پلیس راههای مازندران خواهد بود.

وی ادامه داد: حوزه های روستایی باید قرنطینه شوند، بخشداری و دهیاران موظف به اجرای ممنوعیت ورودی روستاها هستند، در دوره گذشته محدودیت تردد داشتیم، اما در حال حاضر ممنوعیت تردد دخواهیم داشت.

شریعت با تاکید اینکه باید پرتکل ها را رعایت کنیم، خاطرنشان کرد: تعطیلی این چند روز منوط به این است که خودمان ان را جدی بگیریم، در غیراینصورت تعطیلی به ضرر مازندران و بخصوص آمل خواهد  بود، چرا که عملا با هجم زیاد مسافران در شهر باعث تشدید کرونا می شود.

وی تعطیلی  را برای همه مشاغل جز گروه یک عنوان کرد و یادآور شد: تعطیلی از فردا برای کل کشور است، اینطور نیست که فقط ادرات بسته باشد، بازارها بسته اند، تمام دستگاهها موظف به اجرای قوانین و همکاری برای منع ترددها هستند، جز گروه یک بقیه مشاغل تعطیل خواهند بود.

شریعت در خصوص مراسمات محرم، خاطرنشان کرد: مسئولیت مراسم محرم به سازمان تبلیغات داده شد، دسته رویی ها ممنوع است، مراسمات مسقف هستند در هر شرایط ممنوع است.

وی مصوبه منع تردد را مختص تردد بین استانی ندانست و اظهار کرد: برای بومی ها هم ممنوعیت اجرا می شود، برای رفتن به ییلاقات هم این محدودیت ها باید اجرا شود.

فرماندار آمل بیان کرد: یک هفته اگر محکم پای کار نباشیم اوضاع شهرستان بدتر خواهد شد، اگر فکر خودمان نباشیم، تعطیلی به ضرر استان و شهر امل است، در ایست و بازرسی می توان از نیروهای مردمی و روسای ادارات هم کمک گرفت.

وی به قطعی برق در شهرستان آمل اشاره کرد و افزود: مصرف برق در کشور 65 هزار مگابیت است که در مقابل  45 هزار مگابات تولید، بیش از  20 هزار مگابایت کم داریم که بین استان ها توزیع می شود و در مازندران در ابتدا بیشتر ولی با صحبت های استاندار 200 مگابایت گرفته می شود که می توان کنترل کرد، اما در برقی نقاط بیش از دو ساعت شاهد رفتن برق بودیم که این مشکل تا حدودی حل شد، زمانی که برق وصل می شود بار ترافیکی به شدت افزایش می یابد و اعلام خطر می کند که این موضوع تا حدودی برطرف شده است .

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4MjQw
 
 
کیمیا سامانه