تحول فکری، دستاورد مهم انقلاب اسلامی /تاثیر اری ها به انقلاب در دفاع مقدس نمایان شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۲ / فروردین / ۱۴۰۰
Share/Save/Bookmark
یکی از حماسه های ماندگاری که در طول تاریخ ملت ایران اتفاق افتاد و باعث شد افتخار زرینی بر پیشانی مردمان این مرز و بوم زده شود، شور و حال آری ها به نظام جمهوری اسلامی بود که 12 فروردین را روزی تاریخ ساز کرد.
تحول فکری، دستاورد مهم انقلاب اسلامی /تاثیر اری ها به انقلاب در دفاع مقدس نمایان شد
 

به گزارش سفیر هراز،

یکی از حماسه های ماندگاری که در طول تاریخ  ملت ایران اتفاق افتاد و باعث شد افتخار زرینی بر پیشانی مردمان این مرز و بوم زده شود، شور و حال آری ها به نظام جمهوری اسلامی بود که 12 فروردین را روزی تاریخ ساز کرد.

شاید تنها چیزی که با وجود زمان بیشتر تثبیت پیدا کرده است و تا امروز در جهان نظیر دیگری نداشته، شکوه و عظمتی بود که پای صندق های رای خود را نشان داد  و تا این لحظه هم مانندی را به خود ندیده است.

انقلاب ما به راستی که انفجار نور بود ،انفجار رنگین کمان انسانیت ،بلندگوی محکمی که صدای مظلومیت مردم را به گوش جهانیان رساند ، مشت محکمی بود که بر صورت ابلیس های زمان زد و هنوز هم دردش بر روانشان آسوده خاطرشان نمی گذارد.

معلم بازنشسته آملی در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز گفت: بازخوانی و تبیین 12 فروردین این برش تاریخی و جریانی نشان می دهد که چقدر جامعه پذیرای انقلاب اسلامی بود، چیزی که به ندرت در دیگر انقلاب های جهان دیدیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه به خوبی دستاوردهای انقلاب اسلامی را نشان نداده ایم، عنوان کرد: 98 درصد یک اتفاق است که باید به خوبی نشان داده شود و ان را بررسی کرد، باید ان را بعنوان یک افتخار و مشارکتی تاثیرگذار به دنیا نشان دهیم.

اکبرزاده ادامه داد: دستاوردهای انقلاب  را تنزل ندهیم و به ابادانی محدود نکنیم، در حالی که بزرگترین دستاورد ما تحول انقلابی بود که در جامعه شکل گرفت.

وی کارهای فرهنگی را فقط در بنر و پوستر ندانست و خاطرنشان کرد: در مبحث فرهنگی خیلی کم کاری می کنیم، در زمان انقلاب فعالیت ها چهره به چهره بود این تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت، باید فیلم ساخت، انیمیشن درست کرد، در رسانه های مجازی حضور پر رنگ تری داشت، روایت ها و خاطرات انقلاب تعریف شود، جذابیت های جوان امروز را بشناسیم و در آن زمینه فعالیت کنیم.

در ادامه بانوی جوان آملی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را تحول اسلامی خواند و افزود: دستاورد انقلاب سد و جاده نیست، بلکه تحول اسلامی است، تحول فکری و اندیشه که قبل از ان جرات فکر کردن مستقل هم نداشتیم.

وی به دستاوردهای علمی و عمرانی اشاره کرد و یاداور شد: قبل از انقلاب بسیاری از شهر ها هم از توسعه و امکانات حداقلی محروم بودند، اما امروز در دورافتاده ترین روستاها هم امکانات حداقلی وجود دارد.

جوان دانشجوی بسیجی تاثیرگذاری رای مردم به انقلاب را در دفاع مقدس دانست و خاطرنشان کرد: در زمان هشت سال دفاع مقدس با ابرقدرت ها در جنگ بودیم، تا این حکومت را سرنگون کنند کدام کشور قوی جهانی موافق ما بود غیر از اینکه با عشق و علاقه جنگیدند و اگر مشکارکت بالای مردمی نبود، قطعا این انقلاب ده سال اول را هم نمی دید.

وی ادامه داد: امکانات خاصی نداشتیم برخی در سنگرها کمبود، غذا داشتند اما برای اولین بار نگذاشتیم وجبی را دشمنان ما تصرف کنند .

رضا ناصری تصریح کرد: کل دنیا اعتقادات و معنویت و روحیه عاشورایی مردم ایران را نادیده گرفتند، غافل از این موضوع بودند اما تا امروز این اعتقادات بود که این انقلاب را نگهداشته است و هر روز پر قدرت تر و قوی تر می کند.

 

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDY3
 

 
کیمیا سامانه