بی توجهی دستاورد حاشیه نشینی/زندگی خارج از محدوده در رضوان 38

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۱۷ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
اینجا خارج از محدود است، زندگی فارغ که برای برخی از ساکنان ان تبدیل به جهنم شده است، اما همچنان اسم کوچه را رضوان می خوانند، از ابتدای کوچه هر چه جلوتر می روید تنش بیشتری حس می کنید،
بی توجهی دستاورد حاشیه نشینی/زندگی خارج از محدوده در رضوان 38
 

به گزارش سفیر هراز،

گاهی لازم است کمی زیبایی های شهر را کنار بگذاریم ،همه ی زیبایی های که روح ما را تسخیرکرده است و نمی گذارد به چشمان کودکی که فال می فروشد نگاه کنیم کودکی که مستعمره کوچکی است از تمام مشکلات زندگی اش است.

اهمیت عدالت شهری در شهرسازی اهمیت بسزایی دارد، نسبت به خیابان نور و خیایان امام رضا تا به حال نگاه ویژه نشده است و اگر سرانه زیباشنایی این خیابان ها را نگاه کنیم، می بینیم که درصد قابل توجهی تناقض میان کوچه پس کوچه های شهر وجود دارد ،  اما این گزارش از یک کوچه می گوید، کوچه ای با برچسب حاشیه نشینی در خیایان امام رضا ع قرار دارد.

اینجا خارج از محدود است، زندگی فارغ که برای برخی از ساکنان ان تبدیل به جهنم شده است، اما همچنان اسم کوچه را رضوان می خوانند، از ابتدای کوچه هر چه جلوتر می روید تنش بیشتری حس می کنید،  هوای سنگین تر و چهرها نگاه متعجبانه  بیشتری دارند، نگاهها همه از می پرسند چه می کنید، برخی ها هم به زبان می آورند.

بچه های زیادی مشغول بازی اند، با چهرههای ژولیده، قدم و نیم قد و شاد با آرزوهای بزرگ، اما ته داستانشان در این کوچه خواهد بود، با برچسبی بزرگ و تقدیری که مشخص نیست انها را به کجا می کشاند، مواد، فحشا، مشروب و .. عواقبی که در چهر ه بزرگترهای اینجا می توان دید.

 

بعضی از آرزوها از لنز چشمها هم عبور می کنند و ملتمسانه به دستهای تو خیره می شوند، مثل همین زمین بازی فوتبال که ارزو خیلی از این بچه هاست، مثل داشتن اسباب بازی، مثل داشتن همین حسینه ای که سالها زمین اش خالی مانده

سرهنگ سیدخلیل رضوی، مسئول امور اجتماعی سپاه ناحیه امل گفت: رضوان ۳۸، امت آباد، اسپیاری مصیبتان، چهار منطقه آسیب شهرستان هستند که شناسایی شدند و برای ساماندهی این مناطق فعالیت های موثری انجام شد، اما بخاطرمشکلات زیاد در این مناطق همکاری همه دستگاه اجرایی لازم است.

وی با بیان اینکه هر محله آسیب‌پذیر یک مدیر محله انتخاب کردیم، عنوان کرد: تا با بیان مشکلات و افراد منطقه بهتر اشنا شویم، تا افراد نیازمند را شناسایی و برای  و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی ارتباط بهتری برقرار کنیم.

مسئول امور اجتماعی سپاه ناحیه امل از صد خانه دارای مشکل در مناطق اسیب خبر داد و اظهار کرد: برخی نیاز به تعمیر سطحی و برخی مشکل اساسی تر دارند؛ تامین لوازم سرویس بهداشتی تا سقف منازل دچار مشکل است که با نیروهای جهادی در تاش رفع این مشکلات هستیم.

وی از فعالت این چند ماه اخیر امور اجتماعی سپاه اشاره کرد و افزود: اهدای وسایل ضروری چون پنکه، سرویس قابلمه، گاز، ظروف آشپزخانه، موکت که بیش از 17 میلیون تومان بوده برای 40 خانواده  در رضوان 38 قرار گرفته است.

رضوی تصریح کرد: اعطای پکیج محصولات فرهنگی آموزشی به مبلغ ۷ میلیون تومان، برگزاری برنامه های ویژه و مناسبت های روز در مهدکودک اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در ایام بسیج و مناسبت های مختلف با کمک بسیج جامعه پزشکی خدمات رایگان ارائه با ایاب ذهاب به این مناطق ارائه می‌شود.

مسئول امور اجتماعی سپاه ناحیه امل با تاکید اینکه ورزش می تواند در پرورش رشد و استعدادهای کودکان در این مناطق موثر باشد، خاطرنشان کرد: ساکن ورزشی امت اباد، همچنین اهدای فوتبال دستی، پینگ پنگ و وسایلی از این قبیل به مناطق می‌تواند زمینه خوبی در استعدادیابی و پرورش اهالی داشته باشد.

وی برگزاری کلاسهای آموزشی و روانشناسی را در فرهنگ سازی و کم شدن مشکلات خانوادگی این افراد تاثیرگذار دانست و افزود: حوزه مقاومت بسیج با برگزاری مشاوره روانشناسی، ازدواج آسان و برگزاری کلاس های قرآنی در حوزه کودکان و بزرگسالان فعالیت های خوبی داشته باشد.

رضوی تصریح کرد: تهیه سه گوشی اندروید برای کودکان، پرداخت کردن قبض آب و برق، اهدا و تعمیر لوازم خانگی، اهدای ۲۶۰ بسته معیشتی، داروی رایگان، ۱۰۰ بسته لوازم تحریر وسایل لازم،۳۰۰ بسته های بهداشتی و ۵۰ بسته معیشتی در رضوا ۳۸ از جمله کارهایی است که امور اجتماعی سپاه ناحیه آمل انجام داده است.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDQ2
 

 
کیمیا سامانه