مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل:

بیش از صد گروه جهادی ثبت شده در امل/ ساخت 50 خانه محروم در دست اقدام

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۸ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل:یکی از مطالبه مقام معظم رهبری در بحث گام دوم انقلاب جوانان و مسئولین است، باید نگاه به داخل و نگاه به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.
بیش از صد گروه جهادی ثبت شده در امل/ ساخت 50 خانه محروم در دست اقدام
 

به گزارش سفیر هراز،

 حامد طاهری نسب، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل در گفتگوبا خبرنگار سفیرهراز با اشاره به نامگذاری چند سال اخیر در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری حداقل در طول همین چند سال اخیر در خصوص رونق تولید و در جهش تولید و استفاده از توان و ظرفیت داخلی تاکید داشتند، که البته در بحث اقتصاد مقاومتی در زمینه های مختلف در آن کارهای خوبی انجام می‌دهند .

وی با بیان فعالیت های بسیج سازندگی در اشتغال زایی عنوان کرد: در موضوعات وام‌دهی، اشتغال زایی، تسهیلات بانکی در موضوع کارآفرینی و آموزش فنی حرفه ای در طول یک دهه اخیر توانستیم بیش از ۵۰۰ نفر از افراد جویای کار آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آموزش دهیم و حتی در مبالغ مختلف با توجه به طرح‌های که از قبل برای آنها دیده شد تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل تصریح کرد: یکی از مطالبه مقام معظم رهبری در بحث گام دوم انقلاب جوانان و مسئولین است، باید نگاه به داخل و نگاه به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی ساخت های خانه محروم را با همدلی و کمک خیرین و گروه‌های جهادی خواند و افزود: توانستیم در این چند سال اخیر بیش از ۳۰ واحد مسکونی را افتتاح کنیم و در اختیار مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قرار دادیم.

طاهری نسب ادامه داد:امسال نیز با توجه به اینکه برنامه جدیدی که دولت در وصف خانه‌دار شدن دارد، تفاهم‌نامه‌ای با کمیته امداد داشتیم و ۵۰ واحد مسکونی را در سال ۹۹ تحویل گرفتیم .

وی از پیشرفت ساخت خانه های محرم ابراز امید.اری کرد و اظهار کرد: در هفته بسیج سال ۹۹ که اولین کلنگ زنی در روز ۵ آذر توسط سردار فرمانده محترم سپاه کربلا در شهرستان آمل به عنوان پایلوت در سطح استان زده شد، در 5 بخش دابودشت، دشت سر، بخش مرکزی، بخش امامزاده عبدالله و لاریجان بیش از ۳۵ واحد تا امروز کلنگ‌زنی شد و بیش از ۱۵ واحد پیشرفت فیزیکی از مرحله فونداسیون و ستون و سقف قرارگرفته است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه آمل افزود: اگر منابع که قراراست در اختیارمان قرار بگیرد اگر به دست ما برسد تا ۶ ماه آینده ۵۰ درصد این خانه‌ها تحویل محرومین خواهیم داد، مناسبت‌های مختلف که در طول سال داریم ما سعی خواهیم کرد و خانه‌ها را تحویل مددجویان و محرومین دهیم، تمامی اینها افرادی هستند که یا خانه ندارند یا مستاجر هستند یا اکه خانه هایی که در آن خانه های قدیمی است یا به صورت مشترک بعد از افراد با والدینش زندگی می‌کنند و تمامی افراد مستحق خانه‌دار شدن هستند و همه این افراد از این ۵۰ واحدی ما تحویل گرفتیم در روستاهای شهرستان آمل در مناطق شهری است.

سال 99 مبلغ 4 میلیلرد ریال وام قرض الحسنه برای اشتغال زایی در اختیار کارافرینان قرار گرفت

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDIz
 
 
کیمیا سامانه