کشف 6 دستگاه ماینر بیت کوین در روستای هلی کتی آمل

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۰۴ / اسفند / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
6 دستگاه ماینر بیت کوین در روستای هلی کتی آمل کشف شد.
 کشف 6 دستگاه ماینر بیت کوین در روستای هلی کتی آمل
 

به گزارش سفیر هراز،

افزایش چند برابری قیمت بیت کوین که باعث شد برخی بخواهند ره صدساله را یک شبه بپیمایند، بیت کوینی که در سال 2019 روی 3800 دلار بود در سال 2020 به 7 هزار دلار رسید و در این کمتر از سه ماه اخیر به دو برابر رسید، همین باعث شد که به سمت استخراج ارز دیچیتال هجوم اورده شود و طبق شنیده ها همین مسئله باعث شده در همین چند ماه اخیر مصرف برق کشور افزایش چشم گیری شده است.

تولید هر بیت کوین مصرفی معادل با یک خانه در 24 سال دارد، اما این همه دلیل منع استخراج بیت کوین در ایران نیست، بانک مرکزی بخاطر نگرانی های پولشویی، جرائم مالی و اختلال در نظام مالی کشور استفاده ارز دیجیتال را در معاملات  منع کرد.

بعد از کشف چند دستگاه بیت کوین در مازندران، فیاض رئیس اداره برق آمل از کشف 6 دستگاه ماینر بیت کوین در روستای هلی کتی آمل  خبر داد .

6 دستگاه بیت کوین توسط نیروهای اداره برق کشف شد، این فرد متخلف که از برق غیرقانونی استفاده می کرد با شناسایی نیروهای اداره برق به دستگاه قضایی معرفی و دستگیر شد.

با وجود که احتمال استفاده از ارز دیجیتال در این شهرستان و استان وجود دارد، دستگاههای باید نظارت بیشتری داشته باشند و شهروندان در صورت مشکوک شدن باید اطلاع رسانی کنند.

کارشناسان اقتصاد نوسانات شدید اقتصادی و افزایش بی رویه قیمت ارز را از دلایل تمایل افراد به استخراج بیت کوین می دانند.

در آبان ماه  امسال 45 دستگاه در شهرک های صنعتی این شهرستان کشف شده بود.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDI4
 
 
کیمیا سامانه