فرماندار ویژه امل

تزریق 105 نفر از کادر درمان آمل به واکسن کرونا/ 211 بیمار بستری کرونایی در بیمارستان های آمل

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۲۳ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرماندار ویژه امل گفت:480 دوز واکسن اسپوتنیک وی در مازندران تزریق شد که از این تعداد 105 واکسن در مرحله نخست به آمل اختصاص یافت.
تزریق 105 نفر از کادر درمان آمل به واکسن کرونا/ 211 بیمار بستری کرونایی در بیمارستان های آمل
 

به گزارش سفیرهراز؛شریعت، فرماندار ویژه امل در حاشیه طرح واکسیناسیون کرونا به کادر درمان در بیمارستان امام رضا ع آمل گفت: 480 دوز واکسن اسپوتنیک وی  در مازندران تزریق شد که از این تعداد 105 واکسن در مرحله نخست به  آمل اختصاص یافت.
وی با بیان اینکه در مرحله نخست کادر درمان بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های کرونایی امل تزریق می شوند، عنوان کرد:  در این مرحله کادر درمان icu  تمام بیمارستان های امل تزریق می شوند و در مرحله بعد، کادر درمان بخش بیماران کروناییی، در مرحله سوم کل پرسنل بیمارستان، در مرحله چهارم کادر بهداشت و درمان و در مرحله پنجم گروه هدف که شامل سالمندان و بیماران خاص است، این واکسن را تزریق خواهند کرد.
فرماندار آمل تصریح کرد: به وضعیت کرونا در امل  همچنان شکننده است، باید تمام شهروندان از کسبه تا مردم پرتکل های بهداشتی را رعایت کنند با وجودی که به عید نزدیک می شویم این نگرانی وجود دارد که از وضعیت نارنجی به قرمز نرسیم و این نیازمند رعایت همه شهروندان به پرتکل های بهداشتی خصوصا ماسک زدن است.
وی از تعداد 211 بیمار بستری کرونایی در بیمارستان های آمل خبر داد و خاطرنشان کرد:  از این تعداد 180 بیمار املی هستند و امروز متاسفانه  دو نفر بر اثر کرونا فوت شدند.
شریعت از کادر درمان تشکر کرد و افزود: پرسنل بیمارستان ها به خوبی خدمات درمانی را ارائه می دهند و علوم پزشکی مازندران نگاه ویژه ای به شهرستان دارد ، بطوری که اگر بیماران بستری را با شهرهای مشابهه در نظر بگیریم، تعداد فوتی ها بسیار پایین تر است و نشان می دهد که خروجی هایمان خوب است.
وی با بیان  درگیر شدن 35 درصد کادر درمان مازندران به  کرونا، تصریح کرد:  بهداشت و درمان امل 9 درصد بیماران بستری را شامل می شوند که باید از زحمات و تلاش های کادر درمان در این یک سال اخیر تشکر کرد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDE2
 
 
کیمیا سامانه