مدیرکل راه و شهرسازی مازندران:

اجرای 36 پروژه کارافرینی در مازندران/ چهار هزار و 800 هکتار در بافت فرسوده

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۶ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: طرح بازافرینی که نخستین بار در سال 96 شروع شد، با هدف بهسازی چهار هزار و 800 هکتار از بافت های فرسوده 38 شهر مازندران انجام شد.
اجرای 36 پروژه کارافرینی در مازندران/ چهار هزار و 800 هکتار در بافت فرسوده
 

به گزارش سفیرهراز؛سیدمحمد نظری، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران در حاشیه افتتاح مرکز جامع سلامت آمل در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون ۳۶ پروژه کارآفرینی در مناطق مختلف شهرهای مازندران در 19 شهر این استان در حال اجراست که از پیشرفت ۷۰ درصد برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه بیشترین وسعت بافت فرسوده شهری در ساری، آمل، بابل و قائمشهر است، عنوان کرد: این شهرها در زمه شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت قرار دارند.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران مجموع اعتبار تخصیصی امسال طرح های بازآفرینی استان را ۳۹۰ میلیارد رالخ مطرح و عنوان کرد: تمام سعی و تلاش دولت توانمندسازی در حوزه حاشیه نشینی، کارآفرینی یا بافت های ناکارآمد است.
وی از دو طرح از این پروژه ها در ایام الله دهه فجر در آمل اشاره کرد و افزود: تا پایان نیز دو طرح فرهنگی و ورزشی چون ساختمان فرهنگسرای بابل و سالن ورزشی بانوان قائمشهر به بهره برداری می رسد.
نظری با اشاره به اینکه برای سال ۱۴۰۰ نیز بالغ بر ۴۵۰ میلیارد رالا در حوزه بازآفرینی مصوب کردیم، گفت: تا پایان این ماه موافقتنامه مبادله و ردیف های اعتبار آن تزریق می شود تا با سرعت تمام بتوانیم تا پایان دولت آن تعداد پروژه های بازآفرینی را به بهره برداری برسانیم.
وی تصریح کرد:اجرای طرح بازافرینی که نخستین بار در  سال 96 شروع شد، با هدف بهسازی چهار هزار و 800 هکتار از بافت های فرسوده 38 شهر مازندران انجام شد.
مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ادامه داد: سعی می کنیم در حوزه شهروندی عدالت اجتماعی اتفاق بیافتد و خدمات برای همه نقاط یکسان باشد  و نقاط کم برخوردار هم پایه پای حوزه شهری توانمند شود.
وی با تاکید اینکه در اجرای طرح تمام افراد توانند مورد نظر بهزیستی و امور اجتماعی استانداری مازندران شناسایی و از خدمات مورد نیاز بهره مند می شوند، خاطرنشان کرد: در هر جایی و پروژه ای از سوی شهرستان مصوب کرده و ابلاغ بگذارد، برای آن منابع قرار می دهیم و کار را شروع می کنیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDAz
 
 
کیمیا سامانه