مدیرکل فنی استانداری مازندران:

اعتبار ۱۷ میلیارد تومان برای پسماند آمل/ دولت باید برای رفع معضل زباله آمل اقدام کند

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۱ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیرکل فنی استانداری مازندران گفت:از میدان علویان تا خروجی کمربندی تنها رودخانه پرشور و صلابت استان است که از مرکز شهر می گذرد، که فاز اول آن شروع شده و فاز دوم آن یعنی سلامت نیاز به کمک دستگاه های اجرایی دارد.
 اعتبار ۱۷ میلیارد تومان برای پسماند آمل/ دولت باید برای رفع معضل زباله آمل اقدام کند
 

به گزارش سفیر هراز،

احمد توکلی در حاشیه افتتاحیه پروژه های عمرانی و شهری شهرداری آمل در جمع خبرنگاران گفت: زیرا شهرهای ساحلی و محورهای مواصلاتی مختص این استان نیست و ورود مسافران به این استان  نشان داده می شود دولت باید برای رفع معضل زباله این شهرستان اقدام کند.

وی با بیان اینکه ۵ هکتار زمین به شهرستان آمل تحویل داده شد،است، عنوان کرد: با وجود تلاش های زیاد در این چند سال اخیراین مکان بعد از مطالعات زیست محیطی و ایجاد شرایط مثبت برای ساماندهی زباله در نظر گرفته می شود.

مدیرکل فنی استانداری مازندران تصریح کرد: برای راه اندازی این پروژه بین ۱۵ تا ۱۷ میلیارد تومان اعتبار و به صورت ۵۰ درصد با دولت اجرایی شود که فاز اول با ۷۰ میلیارد ریال انجام شد، البته قبل از زباله سوز و کمپوست نیاز است تا این ایستگاه پردازش وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در فاز دوم نیز با وجود پیگیری های مسئولین شهرستان و استان تمام خرید دستگاه برعهده دولت گذاشته شده است .

توکلی از دیگر پروژه های این شهرستان خاطرنشان کرد: رودخانه هراز از چند سمت دچار آسیب شده و نیاز به ورود جدی با رفع موانع دارد؛ در کل دنیا رودخانه و ساحل دریا نقاط پر از برکت و نشاط و ایجاد سرمایه گذاری برای مردم هستند، برای رفع موانع آنیاز به همکاری است تا چالش ها رفع شود.

وی از ۸.۵ کیلومتری رودخانه هراز اشاره کرد و افزود:  از میدان علویان تا خروجی کمربندی تنها رودخانه پرشور و صلابت استان است که از مرکز شهر می گذرد، که فاز اول آن  شروع شده و فاز دوم آن یعنی سلامت نیاز به کمک دستگاه های اجرایی دارد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDA5
 
 
کیمیا سامانه