رئیس هواشناسی امل:

کاهش 12 درصدی بارندگی در سال زراعی/ جریان گرم جنوبی تا اواخر روز جمعه

تاریخ انتشار : جمعه - ۱۷ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس هواشناسی امل گفت:دی ماه مقدار بارش حدود 19 درصد نسبت به دوره آماری کاهش بارندگی داشته و از ابتدای سال زراعی که از مهر 99 شروع شده تا پایان دیماه دوره 4 ماهه حدود 12 درصد کاهش بارندگی اتفاق افتاده است.
کاهش 12 درصدی بارندگی در سال زراعی/ جریان گرم جنوبی تا اواخر روز جمعه
 

به گزارش سفیر هراز،هوشنگ بهزادی، رئیس هواشناسی امل در گفت و گو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به هشدار وضعیت آب و هوایی زرد گفت: هشدار زرد رنگ برای اگاهی مردم داده می شودتا بتوانند امادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمولی کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند.
وی با بیان توصیف سامانه مورد انتظار وضعیت آب و هوایی عنوان کرد: براساس تجزیه و تحلیل اخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی، نفوذ و تقویت سامانه کم فشار و شکل گیری جریانات گرم جنوبی از روزهای گذشته تا اواخر روز جمعه خواهیم داشت.
رئیس هواشناسی آمل ادامه داد: افزایش محسوس دما  بین 3  تا 6 درجه سانتیگراد و وزش باد گرم شدید بویژه در دامنه ها وارتفاعات سطح استان بخصوص در مناطق مرتفع امکان افزایش پتانسیل و آتش سوزی در مناطق جنگلی و مراتع را دارد.
وی تصریح کرد: احتمال وقوع بهمن و ریزش سنگ در مناطق مستعد ارتفاعات پیش بینی می شود، لذا باید افراد ساکنین این مناطق و مسافران دقت لازم را داشته باشند.
بهزادی در این شرایط جوی توصیه کرد: از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع پرهیز کنند، کوهنوردان هنگام صعودبه ارتفاعات احتیاط کنند.
وی به بارندگی امسال را روندی کاهش خواند و افزود: دی ماه مقدار بارش  حدود 19 درصد نسبت به دوره آماری کاهش بارندگی داشته و از ابتدای سال زراعی که از مهر 99 شروع شده تا پایان دیماه  دوره 4 ماهه حدود 12 درصد کاهش بارندگی اتفاق افتاده است.
رئیس هواشناسی آمل میانگین بارش در بهمن ماه را کمتر از نرمال دانست و خاطرنشان کرد: برای اسفند ماه بیشتر از نرمال خواهد بود و میانگین دمای بهمن ماه تا 1 درجه بیشتر از نرمال و در اسفند ماه در حد نرمال پیش بینی می شود.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDA3
 
 
کیمیا سامانه