رئیس مجمع جوانان مازندران :

۵ میلیون کاربر موبایلی در مازندران/ مازندران میزبان خوشگذران ها، غریبه برای رویدادهای فناوری

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۶ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس مجمع جوانان مازندران گفت:با توجه به اینکه تقریبا ۵ میلیون کاربر موبایلی در استان فعال هستند ولی زیر ساخت ict ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کمتر از جمعیت بومی ایجاد شده است.
۵ میلیون کاربر موبایلی در مازندران/ مازندران میزبان خوشگذران ها، غریبه برای رویدادهای فناوری
 

به گزارش سفیر هراز،سینا هدایت آملی، رئیس مجمع جوانان مازندران در نشست وزیر ارتباطات با برخی از نماینده گان سازمان های مردم نهاد که در دفتر وزیر برگزار شد با اشاره به رونق مصرف گرایی و حضور فعال در فضای مجازی در مازندران گفت: از معدود استان هایی هستیم که سرانه مصرف پهنای باند بسیار بالا است و این عجین شدن زندگی دیجیتالی با زندگی روزمره مازندرانی ها را نشان می دهد؛ ولی متاسفانه طرح هایی پیرامون استفاده از این بستر برای رونق کسب و کارهای آنلاین و یا حمایت جد از استار تاپ های استان به عمل نیامده و صرفا مصرف گرایی تا فرهنگ تولید از فضای مجازی رواج یافته است.
وی  مازندران را میزبان برای خوشگذرانی و غریبه برای رویدادهای فناورانه خواند و اظهار کرد: همواره میزبان مهمانان در ایام مختلف بودیم، ولی سهم این استان از رویدادهای آی تی و فضای مجازی در حد صفر است و متاسفانه به دلیل نبود بسترهای رشد جوانان در فضای مجازی در استان شاهد کوچ زیادی از جوانان نخبه مازندرانی به استان هایی مانند تهران و اصفهان هستیم.
رئیس مجمع جوانان مازندران در خصوص زیست بودم فضای مجازی برای کودکان خاطرنشان کرد: در سا ل 97 در استان مازندران نکاتی ر ا ارائه کرده اید ولی در زمین عمل اتفاق خاصی در موضوع ایمن سازی کودکان و نوجوانان که سرمایه انسانی آینده کشور هستند اتفاقی نیوفتاده است و نوجوانان به جای ورود به عرصه های تولید محتوا ، در گشت و گذارهای روزانه و بی هدف فضای مجازی هستند.
وی با بیان اینکه در طول سال شاهد جمعیت بالای مسافران در استان هستیم، عنوان کرد: با توجه به اینکه تقریبا ۵ میلیون کاربر موبایلی در استان فعال هستند ولی زیر ساخت ict  ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کمتر از جمعیت بومی ایجاد شده است.
هدایت از وزیر ارتباطات خواست تا از زیر ساخت استان و اپراتورها بازنگری کنند و افزود: همراه اول، ایرانسل و شرکتهای دیگر پهنای باند مصرفی را افزایش دهند تا قطعی و یا اختلالی در تماس بوجود نیاید،  همچنین با توجه باینکه مازندران استان مسافر خیز و دارای بیش از ۳  هزار و 600 روستا است در بعضی از روستاها مشکلات صوتی و اینترنتی موبایلی وجود دارد که می توان با افزایش تعداد سایت bts و یا با ارتقاع ارتفاع سایت bts مشکل بر طرف شود.
وی تصریح کرد: بیش از 11 درصد  دانشجویان مازندران در حوزه ict  مشغول به تحصیل هستند و  همچنین 45  مرکز رشد استان 4 مرکز رشد و شر کتها و استارت اپ ها در حوزه it و ict فعالیت می کنند و همانطور توسعه استارت آپ ها و کسب کارهای نوپا به اشتغال زایی جوانان و ایجاد زیست شغلی جدید کمک می کند از این رو راه اندازی پارک فناوری و اطلاعات در مازندران می تواند تاثیر بسزایی در رشد این استان داشته باشد.
هدایت در پایان از پیشنهاد طرح يک روستا يک استارت آپ گفت و خاطرنشان کرد: فروش اينترنتي و ارسال محصولات صنايع دستي و توسعه گردشگري روستايي، بوم گردي که  بااستفاده از ظرفیت استارت آپ هاي حوزه ICT) می توان رونق خوبی داشته باشد.

 


 

 

کد مطلب: MTY4MDA0
 
 
کیمیا سامانه