فرمانده سپاه آمل :

خودکفایی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی /برگزاری 2 هزارو 60 برنامه در دهه فجر

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۱۳ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه آمل گفت: به برکت این انقلاب شاهد پیشرفت و تکامل در همه عرصه ها هستیم، با فشارها و تحریم های زیاد از سوی کشورهای استعمارگر باز هم توانستیم به نقطه قابل توجهی برسیم.
خودکفایی مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی /برگزاری 2 هزارو 60 برنامه در دهه فجر
 

به گزارش سفیر هراز،

صبح های زیبای امروز ،شبهای پر آرامش ما ،مدیون طنین الله اکبرهایست که از پشت بام ها برخواستند و هنوز هم ادامه دارند تا وقتی که توطئه ها ،دسیسه ها هست ،صدای الله اکبرهایمان بلند تر خواهد شد.

 در سردتربن روزهای بهمن ماه برروی خاکی که از آزادی پر بود ،مردم با گرمای نفسشان با آرمان هایشان همراه شدند و پایان شاهنامه ی این سرزمین را خوش نگاشتند.

در روزهای که دستان استکبار یقعه ی این ملت را گرفته بود ،نهال انقلاب متولد شد ،نهالی که با شجاعت های میرزاکوچک خان ، دلاوری های مردم تنگستان ،مبارزات مشروطه خواهان و آزاد خواهی های دیگر مردمان این مرزو بوم جان یافت ،با رهبری امام خمینی (ره) به ثمر نشست .

انقلاب ما به راستی که انفجار نور بود ،انفجار رنگین کمان انسانیت ،بلندگوی محکمی که صدای مظلومیت مردم را به گوش جهانیان رساند ، مشت محکمی بود که بر صورت ابلیس های زمان زد و هنوز هم دردش بر روانشان آسوده خاطرشان نمی گذارد.

شب بیکران ستم ،با دستان قدرتمند این سرزمین ،طلوع صبحی دل انگیز بود .بارش بهاری در میان کویر طلسم شده از استکبار ،ظلم ،وحشت و چه ناباورانه پیروز شدند این مشت های ساده در مقابل هزاران قدرت بزرگ و در مقابل تاریکی مطلق چه زیبا نواختند سرود آزادی را.

امروز با صورتی خونی تاریخ توهماتشان را مرور می کنند نمی دانند این مرز و بوم تقویم اش پر است از تهدیدهای که به سرانجام نرسید، این سرزمین پراست از اسطوره ها آزادی. چه خیالی واهی خواهند داشت وقتی هنوز شهدای سی سال قبلمان را در قلبمان مرور می کنیم و پیکر مقدسشان را طوطیای چشمانم قرار می دهیم.

 

جابر عسگری فرمانده سپاه امل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز گفت: در چهل و دومین سال انقلاب،  شعار محوری امسال انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار است که با وجود شرایط کرونا برخی برنامه ها بصورت مجازی گرفته خواهد شد که مجموع 2 هزارو 60 برنامه برگزار می شود.

وی از برخی برنامه های شاخص دهه فجرعنوان کرد: برگزاری 51 مورد اردوی جهادی، برپایی 9 نمایشگاه،  گشت امنیتی محله که توسط بسیجان هر محله اجرا می شود.

فرمانده سپاه آمل ادامه داد: کمک جهیزیه به نوعروس، برگزاری 19 نشست بصیرتی و ساخت 4 مستند شهدایی  که مصاحبه با خانواده شهید صابر، شهید غلامی، شهید شالیکار و شهید صداقت ساخته شد که در شبکه طبرستان پخش خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی به خوبی در حال اجراست، عنوان کرد: کمک مومنانه که در این مدت یکسال بنا به فرمایش مقام معظم رهبری داشتیم در دهه فجر به 2 هزار بسته معیشتی و همچنین هزار بسته بهداشتی به خانواد ها اهدا خواهد شد.

عسگری تصریح کرد: 10 مورد منزل مسکونی کلنگ زنی و 2 مورد افتتاح خانه مسکونی خواهیم داشت که تحویل داده خواهد شد و 3 مورد اقتصاد مقاومتی کلید زده شد که از پروژه های محرومیت زدایی است.

وی از 126 ایستگاه فرهنگی و سلامت در دهه فجر خبر داد و افزود: برنامه های اجرا شده در موضوعات مختلف است، همچنین 37  بزرگداشت شهدا و برنامه های دیگری برگزار می شود که سعی کردیم امسال با شرایط خاص کرونایی برنامه ها اجرا شوند.

فرمانده سپاه آمل مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را خودکفایی  دانست و اظهار کرد: سلطنتی که با آن همه امکانات و سرمایه ملی هیچ اختیاری از آن خود نداشت در سایه این انقلاب به استقلال رسید و دستهای اجنبیان را در مداخله کشورمان قطع کرد.

وی افزود: به برکت این انقلاب شاهد پیشرفت و تکامل در همه عرصه ها هستیم، با فشارها و تحریم های زیاد از سوی  کشورهای استعمارگر باز هم توانستیم به نقطه قابل توجهی برسیم.

عسگری نقش فعال و تاثیرگذار مردم را بیانگر قدرت بالای بصیرت انان خواند و خاطرنشان کرد: این مشارکت و اثرگذاری به جامعه اعتبار و هویت بخشید و نشان داد که در تمام عرصه ها پیشقدم هستند، شجاعانه ایستادند تا کمر رژیم شاهی را خم کنند.

وی با بیان دستاورد های انقلاب خاطرنشان کرد: انقلاب روح زندگی بخش به بشر داده است، منحصر بفرد بودن نگاه امام(ره)، نگاه مردمی ایشان، سیاست نه غربی و نه شرقی، استقلال که بدون اتکای دیگران به پیشرفت کشور منجر شود، آزادی که براساس هویت اصالت وجودی انسان باشد.

 

 

 

 صبح های زیبای امروز ،شبهای پر آرامش ما ،مدیون طنین الله اکبرهایست که از پشت بام ها برخواستند و هنوز هم ادامه دارند تا وقتی که توطئه ها ،دسیسه ها هست ،صدای الله اکبرهایمان بلند تر خواهد شد.

امروز نسل چهارمی های هستند که در انشای دهه فجرشان ،انقلابی خروشان خواهید دید .این قاموس ماست ،جوانانی همچون آرش بپرورانیم که برای ،آزادی اندیشه هایشان بر مرزها پا بگذارند وجانشان را قربانی آرمانهایشان کنند.

سرنوشت ایران دستهای تو را گرفت تا از این مرداب خلاصی یابد، اگر تو نبودی جواب تاریخ را چه کسی می  توانست بدهد؛ چه می گفتیم وقتی فرزندان ایران به بی عرضگی متهمان می کردند.چه خوب شد آمدی و ایران قدم های دوباره تو را لمس کرد و گل ها معنی هدیه را فهمیدند.

گمان نمی کنم هیجان آن روزها را بتوان تعریفی کرد؛ نسل این روزها چه می کنند، ای کاش کمی بیشتر فیلم ساخته شود، کمی بیشتر آن حس و حال لمس شود، کمی بیشتر انقلابی باشیم چون شهردار شهید باکری که رفتگر شده بود؛ در هر کجایی که هستیم و در هر سمتی کمی بیشتر دلمان برای انقلاب بتپد .

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3OTk5
 
 
کیمیا سامانه