فرمانده سپاه آمل :

رصد بیش از 50 هزار خانوار آمل در طرح حاج قاسم/ با طرح شهید سلیمانی هر خانه یک پایگاه سلامت خواهد شد

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۹ / بهمن / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
فرمانده سپاه آمل گفت:از اجرای این طرح هر خانه تبدیل به یک پایگاه سلامت شده است و ضمن شناسایی، آگاهی بخشی نیز انجام می شود.
رصد بیش از 50 هزار خانوار آمل در طرح حاج قاسم/ با طرح شهید سلیمانی هر خانه یک پایگاه سلامت خواهد شد
 

به گزارش سفیر هراز،

کرونا در امل بعد از چند هفته وضعیت قرمز و محدودیت های شدید کرونایی در 4 بهمن نارنجی شد، اما همچنان  همچنان مسئولین تاکید دارند این وضعیت شکننده است.

اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت می تواند جامعه را زودتر قانع کند و تغییر نگرش و باور را در جامعه بهتر بدست اوریم، در نتیجه زودتر به نتیجه می رساند.

سرهنگ جابر عسگری فرمانده سپاه آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به طرح سردار سلیمانی گفت:جامعه نیاز افرادی داشت که در چندین مرحله وسیع در حوزه مسائل معیشتی و سلامت میدان باشد، از اواخر ابان ماه که این ماموریت استارت خورد و به خوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در این طرح بیماریابی انجام می شود، عنوان کرد:با مراجعه به درب منازل از افرادی که علائم مشکوک کرونایی دارند تست گرفته می شود و به اداره بهداشت ارجاع داده و بیماران قطعی مشخص داده می شوند.

فرمانده سپاه آمل تصریح کرد: تیم های نظارتی نیازهای معیشتی، درمانی و رفاهی خانوارها در نظر می گیرند و در صورت نیاز خدمات به انان ارائه خواهد شد.

وی از حمایت به افراد اسیب پذیر خاطرنشان کرد: در مرحله دوم این طرح به افرادی که در جامعه اسیب پذیرترند شناسایی خواهیم کرد، سالمندان، زنان باردار، بیماران قلبی، بیماران دیابتی که در اثر ویروس کرونا خطر شدید تری را تجربه خواهند کرد.

جابر عسگری از توزیع بیش از هزار و 500 کیت های حفاظت فردی خبر داد و افزود: دستکش های یکبار مصرف، ماسک ویژه، گان های ضد آب، محلول های ضدعفونی کننده و شیلد توزیع شد که اولویت با بیمارستان ها، اورژانس، مراکز بهداشتی و درمانی و افراد نیازمند است.

وی اظهار کرد: بسیج جامعه پزشکی و سلامت از ابتدای بحران کرونا همگام با دیگر گروه های درمان تلاش بسیاری در جهت خدمت به بیماران و خانواده های انها داشته است.

فرمانده سپاه آمل از کاهش ابتلا به بیماران کرونایی با اجرای طرح شهید سلیمانی بیان کرد و افزود: از اجرای این طرح هر خانه تبدیل به یک پایگاه سلامت شده است و ضمن شناسایی، آگاهی بخشی نیز انجام می شود.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح که با همکاری سایر دستگاهها چون اداره بهداشت و بسیجیان انجام می شود امیدواریم بتوانیم انتقال زنجیره کرونا را قطع کنیم.

عسگری از سه کمیته در این طرح گفت و خاطرنشان کرد: سه تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی در این طرح قرار دارند که خیلی خوب و تخصصی ورود پیدا می‌کردند و به عنوان مکمل در کنار اداره بهداشت شهرستان هستیم.

300 روستا در طرح شهید سلیمانی

وی با بیان اینکه شهرستان امل به 278 بلوک اجرای کار تقسیم شد، عنوان کرد: در مجموع 300 روستا با جمعیتی بالغ بر 133 هزار نفر باید از خدمات این طرح بهره مند شوند که تا کنون 50 هزار خانوار مورد رصد و پایش قرار گرفتند.

فرمانده سپاه آمل ادامه داد: از افرادی که مورد پایش قرار گرفتند حدود 10 هزار نفر نفر به علت دارا بودن برخی علائم مشکوک به کرونا بودند و در قرنطینه قرار گرفتند که البته قرنطینه را با کل اعضا خانواده در نظر می‌گیریم.

از ابتدای کرونا رهبری برای اقشار وضعیت تاکیدات زیادی کردند و امروز هم با فرمان ایشان طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی کلید خورد تا با این طرح به مقابله تمام قد با کرونا بایستیم.

این طرح با  4 تیم از جمله تیم های نظارتی، مراقبتی، حمایتی، رصد و شناسایی با هدف مدیریت و کنترل ویروس کرونا  اجرا می شود و تا به امروز توانسته تاثیر مثبتی داشته باشدف به امید قطع کامل این بیماری در جهان و کشور عزیزمان.

 


 

 

کد مطلب: MTY3OTk1
 
 
کیمیا سامانه