راه انداز دستگاه رادیو تراپی در بیمارستان امام علی ع

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۶ / آذر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
با مجوز دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرارداد احداث و راه اندازی مركز پيشرفته رادیوتراپی در بیمارستان امام علی (ع) امضا شد.
راه انداز دستگاه رادیو تراپی در بیمارستان امام علی ع
 

به گزارش سفیر هراز،


رئیس این بیمارستان خدمات رادیوتراپی را يكی از روشهای درمانی مهم بیماران سرطانی دركنار شيمی درمانی خواند كه متاسفانه بدليل عدم وجود چنين مركزی درمنطقه، بيماران نیازمند مجبور هستند با صرف هزینه و زمان بیشتری به شهرستانهای ديگر عزیمت نمایند كه با همت مسئولين دانشگاه علوم پزشكی مازندران و نيز مسئولين شهرستان آمل در آينده نزديک با راه اندازی اين مركز، بيماران نيازمند از خدمات اين بخش در شهر آمل بهره مند می شوند.

وی این خدمت را در ادامه سایر خدمات ارزشمند این مرکز از جمله نصب سی تی اسکن و توسعه بخش های دیالیز و داروخانه شمردند و بدينوسيله از تلاش های رياست محترم دانشگاه علوم پزشكی مازندران، معاونت های محترم توسعه و درمان دانشگاه، نماینده محترم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی و رياست محترم شبکه بهداشت و درمان آمل که نقش مهمی در این امر مهم داشتند، تقدیر و تشکر نمودند.

دکتر علیرضا کرد در خصوص اهمیت رادیوتراپی و نقش آن در بیماران سرطانی عنوان کرد: رادیوتراپی نوعی درمان است که در آن منبع پرتو داخل بدن تابانده می شود. این روش باعث می شود که بتوان دوز بیشتری را به قسمت محدودتر و کوچکتری از بدن رساند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3ODk4
 

 
کیمیا سامانه