رئیس اداره صنعت معدن تجارت آمل:

افزایش 40 درصدی قیمت ها /توزیع بیش از 100 تن روغن در هفته گذشته

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۱ / آبان / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره صنعت معدن تجارت آمل گفت:بیشترین مشکل تغییر قیمت هاست، نه احتکار، نداشتن مواد اولیه عرضه در دو سه هفته اخیر باعث کم شدن برخی مواد مورد نیاز چون روغن، پوشک و روغن موتور در بازار شده بود.
افزایش 40 درصدی قیمت ها /توزیع بیش از 100 تن روغن در هفته گذشته
 

به گزارش سفیر هراز،

محمد ابراهیمی، رئیس اداره صنعت معدن تجارت آمل در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره به اینکه بیش از 30 الی 40 درصد افزایش قیمت ها داشتیم، گفت: بیشترین مشکل تغییر قیمت هاست، نه احتکار، نداشتن مواد اولیه عرضه در دو سه هفته اخیر باعث کم شدن برخی مواد مورد نیاز چون روغن، پوشک و روغن موتور در بازار شده بود.

وی از توزیع بیش از 100 تن روغن در هفته گذشته در بازار خبر داد و اظهار کرد: چند بار گزارش احتکار داشتیم، ولی خوشبختانه احتکاری انجام نشده بود امکان اینکه چند مغازه ، در نهایت چند بسته نگهداری کنند بیشتر نبوده است.

رئیس اداره صنعت معدن تجارت آمل تصریح کرد: افزایش نرخ ارز بیشترین عامل برای کمبود و گران شدن مواد اولیه خارجی است که باعث افزایش قیمت و کم شدن عرضه در بازار شده است، بعنوان مثال  شهریور ماه فروشگاهی ای 30 هزار پوشک بچه دریافت کرده است ه این تعداد در مهر ماه  به 2 هزار پوشک بچه رسید.

وی با بیان اینکه مشکل روغن هنوز کامل حل نشده اما در حال افزایش توزیع هستیم، عنوان کرد: شرکت آملی 200 تن روغن خام تولید می کند به بیشتر به ای شهستان ختصاص می دهد و شرکت استان حدود 60 تن روغن به آمل اختصاص داد که در هفته گذشته در هفته گذشته توزیع شد.

ابراهیمی از 27 هزار صنف در آمل گفت: همزمان با ایام کرونا بازدید مشترک کارگروه کرونا در خصوص رعایت پرتکل ها در طول روز انجام می شود، که تماما موظف به رعایت پرتکل ها هستند و در صورت عدم رعایت در ابتدا تذکر و در مرحله دوم پلمپ می شوند.

وی ادامه داد: در هفته گذشته در بازرسی ها بیش از 410 بازدید انجام شد که متاسفانه بیش از 40 مورد پرونده تخلف تشکیل شده است که 11 مورد نانوایی بود.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: 350 واحد صنعتی فعال در شهرک صنعتی آمل فعال است و کمتر از یک سوم واحدها در این شهرک غیرفعال هستند .

 


 

 

کد مطلب: MTY3ODcz
 
 
کیمیا سامانه