رئیس دادگستری آمل:

حمایت از معادن با مجوز/ قاضی وکیل دولت و یا ادارات نیست

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۰۸ / آبان / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس دادگستری آمل گفت: معادنی که مجوز دارند، مجوز اعتبار دارد و در محدوده مجوز خود فعالیت می کنند تماما حمایت می کنیم ولی معادنی که مجوز ندارند، مجوز منقتضی شده و یا در محل خود فعالیت نمی کند، برخورد می کنیم.
حمایت از معادن با مجوز/ قاضی وکیل دولت و یا ادارات نیست
 

به گزارش سفیر هراز،

امرالله حضرتی در جلسه حفظ حقوق بیت المال که در دادگستری امل برگزار شد، گفت: از 1/1 /95 ، 491 پرونده شکایت از شهرداری داشتیم که برخی کیفری و یا حقوقی بوده است، 684 پرونده از محیط زیست، 640 پرونده از بهداشت و 213 پرونده از ثبت احوال داشتیم.

وی با بیان اینکه غالبا حق با ادارات است، عنوان کرد: قراردادهای که تنظیم می کنیم باید بار حقوقی داشته باشد، متعدد پرونده داریم که بخاطر کارشناس حقوقی خوبی نداشتند محکوم شدند، ادارات باید بدانند که چه میری را دنبال می کنندف حق هم داشته باشند باید از وکلای خوبی استفاده کنند و پرونده را سبک ندانند.

رئیس دادگستری آمل ادامه داد: قاضی وکیل دولت و یا ادارات نیست، وکیل بی طرف است، باید زمان ثبت قرارداد همه مشکلات پیش بینی شود تا بعد از آن دچار نشوید.

وی با تاکید اینکه از معادن با مجوز حمایت می کنیم، یادآور شد: معادنی که مجوز دارند، مجوز اعتبار دارد و در محدوده مجوز خود فعالیت می کنند تماما حمایت می کنیم ولی معادنی که مجوز ندارند، مجوز منقتضی شده و یا در محل خود فعالیت نمی کند، برخورد می کنیم، تا مشکل کوه خواری و رعایت مسائل محیط زیست گرفته شود.

حضرتی تصریح کرد: ازمسیر رودخانه هراز، نقطه  بالادست تا دریا قراردادهای با امور اب بستند که برخی از این قرارداد ها قانونی نیستند و بعضی قانونی هستند، اگر بستر رودخانه را می توانید اجاره دهید باید بستر قانونی باشد.

 

 

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3ODQ4
 
 
کیمیا سامانه