مسئول بسیج دانشجوی مازندران:

دستاورد انقلاب اسلامی تحول اسلامی بود

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۰۴ / آبان / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مراسم گرامیداشت شهدای دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر آمل برگزار شد.
دستاورد انقلاب اسلامی تحول اسلامی بود
 

به گزارش سفیر هراز،

سید امیرسادات کرمی مسئول بسیج دانشجویی مازندران در مراسم گرامیداشت شهدای دانشجو که در  دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر آمل برگزار شد، گفت: جریان سازش و اوایل انقلا ب تا امروز بوده و مدام در بزنگاه جریان دشمن همیشه افراد خودی بودند به گذاره مقاومت اعتلای نداشتند و اعتقاد داشتند هزینه هاش کمتر است و این در تاریخ معاصر و صد سال اخیر و تاریخ اسلام بارها اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه برای فهم بهتر مسائل به گذشته باید مراجعه کنیم تا از تاریخ عبرت بگیریم، عنوان کرد: بازخوانی و تبیین سه برش تاریخی و جریانی نشان می دهد، کدام گزینه صلح و سازش و یا مقاومت  هزینه بیشتری دارد، بعد جنگ نهراوان سپاه امام حاضر به جنگیدن با معاویه نشد چرا که میخواستند زنده بمانند و فکر می کردند اگر بجنگند معیشت و امنیت در خطر می افتد.

مسئول بسیج دانشجویی مازندران مهم ترین دستاورد انقلاب اسلامی را تحول اسلامی خواند و افزود:  دستاورد  انقلاب سد و جاده نیست، بلکه تحول اسلامی است، زنان ایرانی قبل از انقلاب در کاواره ها به امریکایی ها خدمت می داد در حالی که در زمان جنگ برای یک دختر سنی غیرتی شده بودند، قبل از انقلاب غیرت داشتیم ولی دیده نمی شد، انقلاب به ما غیرت داد.

وی ادامه داد: دستاوردهای انقلاب  را تنزل ندهیم و به ابادانی محدود نکنیم، در حالی که بزرگترین دستاورد ما تحول انقلابی بود که در جامعه شکل گرفت، اگر  در خارج از مرزها دشمن را نابود نکنیم، آنان در مرزها  ما را ذلیل می کنند.

کرمی سومین برش  تاریخی را در کربلا دانست و خاطرنشان کرد: امام تلاش میکند به اختیار با ظلم مبارزه کند و به آنان بیان کرد برای امنیت و نوامیس بجنگید تا حریمتان در امنیت باشید، اما گمان می کردند اگر بجنگند کشته می شوند.

عبدالرضا شیخ السلامی رییس دانشگاه علمی کاربردی مازندران در ادامه گفت: هر لحظه زندگی شهدا برای ما درس عبرت است، شهدا از نابغه های درسی بودند، به این نتیجه رسیدند بخاطر حرمت این کشور باید بجنگند، به زندگی شان نه بگویند، والدینشان را راضی کنند و به بسیاری از هوا و هوس های زندگی نه بگویند.

وی تصریح کرد: انانی که عشق به این کشور داشتند برای ایمانشان دفاع کردند از حریم ها دفاع کردند علاوه بر اینکه خانواده شان را دوست دارد، وجود این جلسات  برای خودمان است تا ببینیم در کجا هستیم و این ها در کجا هستند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی مازندران  با تاکید اینکه برگزاری یادبود شهدا ادامه را آنان باشیم، عنوان کرد: در زمان هشت سال دفاع مقدس چقدر نیروی خارجی در حال فعالیت بودند تا این حکومت را سرنگون کنند کدام کشور قوی جهانی موافق ما بود غیر از اینکه با عشق و علاقه جنگیدند امکانات خاصی نداشتیم برخی در سنگرها کمبود غذا داشتند اما برای اولین بار نگذاشتیم وجبی را دشمنان ما تصرف کنند .

وی در پایان خاطرنشان کد: با ترور سردار سلیمانی فکر میکردند کار انقلاب اسلامی تمام میشود با از دست دادن شهید سلیمانی خللاء ایجاد شده ولی با یاری خدا این خلا پر  می شود،شهدا جایگاه خود را پیدا کردند این تلنگری برای ماست  تا از این جلسات درس عبرت بگیریم.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3ODM1
 
 
کیمیا سامانه