استاد حوزه و دانشگاه درمراسم وادع با شهیدرضا حاجی زاده؛

شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند/ کسانی که مسئولیت گرفتند خیانت نکنند

تاریخ انتشار : چهارشنبه - ۲۳ / مهر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
حجت اسلام والمسلمین سید اباذر موسوی گفت:به خانوادهای شهدا باید احترام گذاشت، از دفاع مقدس تا مدافعان حرم، جوانمان را شهید نکردیم، پر پر نشدند تا کسانی خرج میلیونی برای رنگ ریش خود کنند و یا کار به جای برسد که بوی خیانت به مشام برسد، شهدا جوری زندگی کردند تا عزت مسلمین حفظ شود.
شهدا هیچ‌وقت فراموش شدنی نیستند/ کسانی که مسئولیت گرفتند خیانت نکنند
 

به گزارش سفیر هراز،

 

حجت اسلام والمسلمین سید اباذر موسوی در مراسم وداع با شهید رضا حاجی زاده، که در سپاه آمل برگزار شد، گفت: کالایی بالاتر از جان در عالم وجود ندارد، عده ای می گویند برای پول شهید شدند، مگر می توان لحظه خداحافظی با عزیزان را فهمید و از جان دست کند.

وی با بیان اینکه خانواده های شهدا باید در پل صراط یقه کسانی که باعث پایمال شدن خون شهدا  شدند را بگیرید و تمام قد بیاستند، عنوان کرد: به خانوادهای شهدا باید احترام گذاشت، از دفاع مقدس تا مدافعان حرم، جوانمان را شهید نکردیم، پر پر نشدند تا کسانی خرج میلیونی برای رنگ ریش خود کنند و یا کار به جای برسد که بوی خیانت به مشام برسد، شهدا جوری زندگی کردند تا عزت مسلمین حفظ شود.

موسوی ادامه داد: شهدا از زنش، بچه ها و خانواده اش دل کندند تا مسئولیت گرفتید، خیانت نکنید، نفروشید، متاسفانه عده ای نمی فهمند کجا می روند، کجا زانو می زنند، کجا بنای مذاکره می گذارند، متاسفانه هنوز خون حاج قاسم خشک نشده بود افرادی حرف از مذاکره زدند،

وی با تاکید اینکه خون شهدا را فراموش نمی کنیم، خاطرنشان کرد: ما به این سادگی ها فراموش نمی کنیم، یک تار موی شهید می ارزد، به هشت سال مسئولیت برخی افراد، یقینا هر کس روبه روی مقام معظم رهبری ایستاد روبه روی حجت خدا نیز می ایستد؛ چراکه هر کس روبه روی مسلم ایستاد روبه روی امام حسین نیز ایستاد .

 

موسوی تصریح کرد: امام علی ع فرمودند، دو چیز است انسان قدر ان را نمی داند تا زمانی که از دست می دهد، نعمت جوانی و  سلامتی است در باب جوانی نکات زیادی یاد شده و روایت های زیادی داریم.

وی معنای جوان را کسانی دانست که صاحب ایمان هستند و اظهار کرد: جوانمردانی که در قران  اصحاب کهف یاد شدند، سنشان بالا بود، اما چون اهل ایمان هستند جوان خوانده می شوند، همانطور که  لافتا الا علی فقط در جوانی لقب امام علی ع نبود، بلکه این لقب را تمام عمر خود داشت.

موسوی ادامه داد: خوش بحال ان جوانی که در راه خدا خوانی اش را خرج کند، وقتی انسان را در قبر می گذارند دو سوال خواهند پرسید که عمرت را در چه راهی صرف کردی و جوانیت را در چه راهی گذراندی، باید خوانی را غنیمت دانست.

 


 

 

کد مطلب: MTY3ODA2
 
 
کیمیا سامانه