دادستان آمل:

برخورد قاطع با تصرف کنندگان اراضی ملی/ضرورت حفظ اراضی ملی با همکاری تمام دستگاهها

تاریخ انتشار : پنجشنبه - ۱۰ / مهر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
در صورت مشاهده هر گونه تصرف و تخریب اراضی دولتی بدون فوت وقت نسبت به رفع تصرف اراضی ملی و جمع آوری آثار و ادله جرم باید اقدام شود. ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی با کاربری کشاورزی زراعی و باغی باید بطور جدی برخورد گردد.
 برخورد قاطع با تصرف کنندگان اراضی ملی/ضرورت حفظ اراضی ملی با همکاری تمام دستگاهها
 

به گزارش سفیر هراز، دهستان چلاو که از توابع شهرستان آمل است در سالهای اخیر با توجه به هجوم خوش نشین ها به سمت این روستای کوهستانی و جنگلی و خوش آب و هوا ساخت و سازهای نامتعارف در اراضی ملی و کشاورزی آن صورت گرفته است. این دهستان شامل 9 روستا با نام های گنگرج کلا ، چمه بن ، زرخنی ، تیار ، پاشا کلا ، نجارکلا ، پاریمه ، سنگچال و گت کلا می باشد که در زمستان تقریبا خالی از سکنه است و فقط در 6 ماه اول سال مورد استفاده ساکنین قرار می گیرد.

مهدی محمدی دادستان شهرستان آمل به همراه مسئولان اداره منابع طبیعی ، امور اراضی و جهاد کشاورزی این شهرستان جهت بررسی میدانی وضعیت اراضی تصرف شده و ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه چلاو و سنگچال حضور یافتند.

محمدی در خصوص این بازدید گفت: آنچه که اهمیت فوق العاده کار ما را در تمامی حوزه‌های قضایی نشان می‌دهد، موضوع پیشگیری از وقوع جرم است؛ چرا که با هزینه و تبعات کمتر، نتیجه بهتری را برای ما عاید می‌کند و ابلاغ و اجرای سریع احکام قضایی در خصوص تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز، مونیتورینگ و رصد مناطقی که احتمال ساخت و ساز غیر مجاز در آن وجود دارد در پیشگیری از وقوع جرائم فوق تاثیرگذار خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه توجه به ضرورت حفظ اراضی ملی باید با همکاری دستگاه قضائی، نیروی انتظامی، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی افراد زمین خوار در شهرستان شناسایی و با آنها برخورد شود عنوان کرد: در صورت مشاهده هر گونه تصرف و تخریب اراضی دولتی بدون فوت وقت نسبت به رفع تصرف اراضی ملی و جمع آوری آثار و ادله جرم باید اقدام شود و تمامی کلانتری‌ها و پاسگاه‌های حوزه انتظامی شهرستان آمل  در راستای مبارزه با زمین خواری مکلف به همکاری هستند.

دادستان شهرستان آمل خطاب به متصرفان اراضی ملی و کشاورزی هشدار داد: در خصوص ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی با کاربری کشاورزی زراعی و باغی باید بطور جدی برخورد گردد و دستگاه قضایی نیز برخورد قاطعی با تصرف کنندگان اراضی ملی خواهند داشت.

این مقام مسئول در پایان گفت: از شهروندان فهیم و آگاه تقاضا می شود که برای صیانت از حقوق خود و عامه شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف ساختمانی و یا تصرف اراضی ملی موضوع را سریعاً به اطلاع دادستانی و اداره منابع طبیعی و امور اراضی شهرستان آمل برسانند تا نسبت به جلوگیری از تصرفات اراضی ملی و نیز ساخت و سازهای غیر مجاز اقدام سریع به عمل آید.

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3Nzgw
 
 
کیمیا سامانه