فرمانده سپاه آمل:

خلق جلوه های دفاع مقدس در ایام کرونا/ ایستادگی کادر درمان و کمک های مردمی یادآور جانفشانی های دفاع مقدس

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۰۸ / مهر / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
این روزها هر چقدر کرونا پیش می رود، در مقابل سیل بیشتری از فداکاری ها و از خودگذشتگی ها قرار می گیرد، انگار هر چه تلاش می کند، زور و بازو نشان می دهد، آنچه که غلیظ تر می شود، انسانیت است، انسانیتی که تا چند زمان قبل گمان نمی کردیم، به این اندازه شدت و عمق داشته باشد.
خلق جلوه های دفاع مقدس در ایام کرونا/ ایستادگی کادر درمان و کمک های مردمی یادآور جانفشانی های دفاع مقدس
 

به گزارش سفیر هراز،

شاید فقط چند ماه قبل برخی با قاطیعت بیان می کردند که اگه روزی جنگ شود، کمتر کسی از نسل امروز حاضر خواهد بود به جنگ برود، اما شاهد هستیم که چه جانانه همه در کار خیر از هم سبقت گرفتندف درست مانند روزهای که شناسنامه ها را با هزار دوز و کلک پایین می آوردند تا از ناموس این خاک دفاع کند امروز از جان آنان دفاع کردند و نشان دادند این نسل چه خوب توانست مکتب پیر جماران را به خوبی درس پس دهد، چه در جنگ و خون و چه در میدا ترهای کرونا، موفق عمل کرد.
شاید فقط چند ماه قبل برخی با قاطعیت بیان می کردند که قشر مرفه جامعه بفکر اقشار کم درآمد نیست، نخبگان برای پیشرفت بالا از کشور خارج شوند، جامعه به سمت فردگرایی سوق پیدا کرده، هزار استدلال و در گفته هایشان مصمم بودند، اما این روزها کرونا ثابت کرد که نه تنها اینطور نیست، بلکه حلقه عشق نوع است که روز به روز گسترده تر می یابد .
کرونا، معیاری برای خوب بلد جلف
کرونا که امد، معیاری شد برای اینکه خوب  و بد ها تکلیف شان با خودشان مشخص شود، ویژگی مشترک هر دو طیف این بود که نمی توانستند یک جا بنشینند، گروه دوم احتکار کردند، گران فروشی و گروه اول تا تمام توانشان را گذاشتند تا هر حوزه ای که فعالیت می کنید، دستی در آجرچینی ساختمان همدلی داشته باشند.
سرهنگ جابر عسکری در گفتگو با خبرنگار سفیرهراز با اشاره دقیقا انچه در دفاع مقدس مشاهده کردیم عینا در زمان کرونا دیدیم، گفت: قبل از این برای خیلی ها سوال بود آیا زمانی که جنگ شود جوانان ما به جنگ می روند، امروز شاهد هستیم که با تمام وجود خطر مرگ را پذیرفتند و در مقابل گلوله های ویروس کرونا ایستادند.
وی با بیان اینکه مانند 8 سال دفاع مقدس، صادقانه جنگیدند، عنوان کرد: با دل دریایی به وسط میدان مین رفتند، فضایی که وجود داشت همه فرار می کردند، اما با شجاعت ماسک زدند همچنان که در دوران دفاع مقدس چفیه و سربند می بستند و به دل خطر رفتند.
نبرد حماسه
فرمانده سپاه آمل ادامه داد: در حوزه مختلف نیروهای خودخوش شکل گرفت، تولید ماسک، در حوزه جهادی، کادر درمان، ضدعفونی کردن و این نشان می دهند همچنان انقلاب اسلامی از این سربازان زیاد دارد که اماده جانفشانی هستند.
وی تصریح کرد: همانطور که امروز به دوران 8 سال دفاع مقدس با افتخار یاد می کنیم در آینده برای حماسه آفرینی و خلق صحنه های از خودگذشتگی در زمان کرونا خواهیم بالید، در شرایط سخت کرونایی این فداکاری ها در تقویم ماندگار خواهد شد.
عسکری با تاکید اینکه بسیج باید در کنار مردم باشد، خاطرنشان کرد: همچنان که از ابتدای انقلاب بسیج در کنار مردم بود، این اتفافات خوب رقم خورده است.
وی سپاه و بسیج را در همه موارد حساس کمک رسان جامعه خواند و بیان کرد: حضور پر رنگ سپاه و بسیج در زمان سیل ، زلزله و بحران های که به وجود می آید باعث حل بسیاری از مشکلات شده است، امروز هم این حضور باعث دلگرمی جامعه است و بسیاری از حساسیتها را کاهش می دهد.
فرمانده سپاه آمل تصریح کرد: از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون یکی از وظایف عمده سپاه کمک رسانی و یاری جامعه بخصوص در شرایط بحرانی و ویژه بوده است که خوشبختانه تا به امروز توانسته امید و اعتماد خوبی را در جامعه ایجاد کند

در هیاهوی کرونا
این روزها هر چقدر کرونا پیش می رود، در مقابل سیل بیشتری از فداکاری ها و از خودگذشتگی ها قرار می گیرد، انگار هر چه تلاش می کند، زور و بازو نشان می دهد، آنچه که غلیظ تر می شود، انسانیت است، انسانیتی که تا چند زمان قبل گمان نمی کردیم، به این اندازه شدت و عمق داشته باشد.
شرایط جوی کشورمان این روزها به گونه ای است که به جرات می توان گفت که تا سالهای سال سیاستمداران دنیا به این چنین مردمانی غبطه می خورند.
این روزها آنقدر کمک ها و نگاهای خیرخواهانه میبنیم که گم می شویم در انبوه مهربانی ها، بسیاری از این افراد سالهاست که دستهای پر سخاوتشان مالامال از عشق و دوستی است.
زمستان می رود و رو سیاهی به زغال می ماند، یک ضرب المثلی است که می توان ترجمه اوضاع و احوال این روزهای خواند، کسانی که برای صف های یارانه یا از این قبیل مردمان کشورمان را به تمسخر قرار می دادند، حال خود سوژه خنداوری شدند؛ چرا که در شرایط سخت هیج کجای دنیا همبستگی مردمان این دیار اسطوره ساز را ندارد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3Nzcz
 
 
کیمیا سامانه