در حاشیه افتتاح خانه هلال احمر روستای ترا لاریجان:

خانه هلال احمر شاهرگ های حیاتی مدیریت بحران در منطقه/ایجاد خانه هلال احمر کمک به افزایش رویکرد اجتماعی

تاریخ انتشار : یکشنبه - ۲۳ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
معاون داوطبان جمعیت هلال احمر مازندران گفت: ورود در حوادث و بحران است، خود مردم از طریق اموزش های که می بینند در اتفاقات و حوادث قبل از ورود امدادی رسمی با اموزش های که دیده اند خدمت رسانی کنند.
خانه هلال احمر شاهرگ های حیاتی مدیریت بحران در منطقه/ایجاد خانه هلال احمر  کمک به افزایش رویکرد اجتماعی
 

معین مهدی لموکی در حاشیه افتتاح از خانه هلال احمر روستای ترا گفت: این هشتمین خانه هلال احمر آمل و صد و سی و دومین خانه هلال احمر تجهیز شده مازندران و نخستین خانه هلال احمر این بخش است.

وی با بیان اینکه افتتاح خانه هلال احمر باعث گسترش بستر مدیریت بحران در منطقه می شود، عنوان کرد: ارتقای سلامت جامعه، افزایش سطح تاب اوری از طریق گسترش اموزش های همگانی از مردم به مردم خدمت رسانی شود.

معاون داوطبان جمعیت هلال احمر مازندران ادامه داد: فعالیت های نیکوکاری در منطقه ارتقا پیدا می کند و مردم می توانند در منطقه در هر رویکرد اجتماعی ورود پیدا کنند و مشارک داشته باشند.

وی مهم ترین افتتاح خانه هلال احمر را شاهرگ های حیاتی مدیریت بحران در منطقه خواند و تصریح کرد: ورود در حوادث و بحران است، خود مردم از طریق اموزش های که می بینند در اتفاقات و حوادث قبل از ورود امدادی رسمی با اموزش های که دیده اند خدمت رسانی کنند.

لموکی تصریح کرد: عموما در هر منطقه بخاطر سیل ها و اتفاقاتی که ایجاد شده حساسیت وجود داشته خانه هلال احمر تاسیس شده است.

 جمشید نیکزاد با اشاره به اینکه بیش از 400 میلیون ریال از محل کمک خیران و دهیاری روستای ترا برای خانه هلال احمر هزینه شد، گفت: خانه هلال احمر با تلاش شبانه روزی دهیاری و اعضای شورا در کمتر از یک ماه مجهز شد تا در مراکز دهستان ها بعنوان پایلوت ایجاد شو و مردم از خدمات بهرمند شوند.

وی با بیان اینکه  تنوع اقلیمی مازندران و بلاهای طبیعی چون سیل و زلزله این مناطق را اسیب پذیر کرده است، عنوان کرد: برای پیشگیری از حوادث، تاب آوری  حضور به موقع نیروهای امدادی این خانه تاسیس شد تا کاهش آسیب، مرگ و میر و افزیش عملکرد به همراه داشته باشد.

رئیس جمعت هلال احمر آمل تصریح کرد: با آموزش های که داده می شود سرعت امدادرسانی تسریع خواهد یافت و کاهش تلفات روبه رو می شویم، پس از ایجاد مشکل نیروها به سرعت د منطقه اعزام می شوند و عملیات اولیه را انجام میدهند تا نیروهای پشتیبان وارد عمل شوند.

وی ادامه داد: از مسئولین شهری و روستایی درخواست می کنم تا برای ایجاد خانه هلال احمر در هر منطقه اقدام کنند، که امیدوارم نهمین خانه هلال احمر در دهستان چلاو ایجاد شود تا خدمت رسانی به اهلی منطقه و مسافران راحتر انجام شود.

در این مراسم ابراهیم محمدپور بعنوان رئیس خانه هلال احمر روستای ترا منصوب شد.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzIy
 
 
کیمیا سامانه