رئیس پژوهشکده فناوری نانو شمال کشور:

لزوم شایسته گزینی و تغییر نگرش نسبت به المپیادی ها

تاریخ انتشار : سه شنبه - ۲۵ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
رئیس پژوهشکده فناوری نانو شمال کشور گفت:نخبگی یک فرایند پویاست و المپیادی ها در مراحل بعد باید وارد عرصه تحقیقات عملی در آزمایشگاه ها و لابراتوارها شوند و سپس به مرحله تجاری سازی برسند و از آنجا مرزهای دانش را جابجا کنند.
لزوم شایسته گزینی و تغییر نگرش نسبت به المپیادی ها
 

به گزارش سفیر هراز،محسن جهانشاهی رئیس پژوهشکده فناوری نانو شمال کشور در مراسم تجلیل از برگزیدگان المپیاد نانو در دانشگاه سما گفت: از وظایف خود می دانیم در پژوهشکده به صورت مستقیم با افراد جامعه ارتباط برقرار کنیم و با شناسایی نخبگان و مستعدان برتر علمی راه را برای ورود هرچه بهتر نفرات برگزیده و المپیادی به مراکز علمی و تحقیقاتی هموار کنیم.
استاد تمام دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با تاکید بر اینکه مازندران به منزله یک استانشهر شناخته می شود و تمام شهرهای مازندران را باید با یک چشم نگاه کرد افزود: حضور دانشگاه نوشیروانی به عنوان دانشگاه تراز اول ایران در غیرمرکز مازندران و همینطور وجود دانشگاه مادر (مازندران) در بابلسر نشان می دهد استان مازندران را باید یکپارچه و بصورت یک استانشهر تلقی کرد که در یک وحدت و انسجام هارمونیک در حال توسعه و پیشرفت می باشد.

 


عضو کارگروه محیط زیست کشور ضمن اشاره به اینکه کارهای بسیار ارزشمندی در این پژوهشکده انجام شده است گفت: با توجه به اینکه پژوهشکده نانو تنها پژوهشکده شمال کشور است که به عنوان قطب علمی نانو در آب شناخته می شود و این حوزه نیز پرطرفدار می باشد بهتر است این مرکز علمی و تحقیقاتی ارتباط بیشتری با دولت و مجلس برقرار کند تا ضریب نفوذ پژوهشکده افزایش پیدا کند.


وی همچنین به اهمیت ورود فعالیت های این پژوهشکده به آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اشاره کرد و افزود: امیدوارم در قالب تفاهم نامه ای که با آموزش و پرورش استان منعقد می کنیم بتوانیم با تربیت نیروهای متخصص و کارآفرین در حوزه نانو نقش موثری در پیشبرد اهداف عالیه توسعه و تعالی استان مازندران ایفا کنیم.

 


رئیس سابق بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه دانشجویان نخبه و المپیادی در حقیقت در ابتدای مسیر پژوهشی و علمی هستند تصریح کرد: نخبگی یک فرایند پویاست و المپیادی ها در مراحل بعد باید وارد عرصه تحقیقات عملی در آزمایشگاه ها و لابراتوارها شوند و سپس به مرحله تجاری سازی برسند و از آنجا مرزهای دانش را جابجا کنند.
 جهانشاهی همچنین با تاکید بر نقش مدیران در ساماندهی و حمایت از نخبگان و جلوگیری از پدیده دلزدگی در نخبگان افزود: سرمایه های واقعی نظام نخبگان و دانشجویان زبده ای هستند که در صورت مهیا بودن شرایط قادر به تغییر معادلات در عرصه سیاسی و اقتصادی می باشند و وظیفه تمام مسئولین است تا با بکارگیری صحیح و الزام فاکتور شایسته گزینی راه را برای ورود این فارغ التحصیلان به بازار کار و سرمایه فراهم آورند.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzI2
 
 
کیمیا سامانه