مدیر پرستاری بیمارستان امام علی ع:

تولد موفق ۱۰ نوزاد از مادر کرونایی در پیک دوم کرونا/ تبدیل وضعیت از دغدغه های اصلی کادر درمان داوطلب

تاریخ انتشار : دوشنبه - ۲۴ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیر بیمارستان امام علی ع گفت: خوشبختانه بخاطر کارامدی پرسنل در پیک دوم بیش از 10 مادر باردار کرونایی زایمان موفق انجام دادند و یک مادر با وجود تمام تلاشمان بخاطر وزن زیاد و شرایط حاد فوت شدند.
تولد موفق ۱۰ نوزاد از مادر کرونایی در پیک دوم کرونا/ تبدیل وضعیت از دغدغه های اصلی کادر درمان داوطلب
 

به گزارش سفیر هراز،

فرج الله غفاری در گفتگو با خبرنگار سفیرهرازبا اشاره به اینکه بیمارستان امام علی ع سال گذشته بیش از 5 هزار تولد نوزاد داشته ایم، گفت: این مرکز قوی ترین بیمارستان زنان و زایمان غرب  و استان است، که با وجود پزشکان متخصص و فوق تخصص ارتقای زیادی در این حوزه داشته ایم.

وی با بیان 196 تخت فعال در بیمارستان امام علی ع عنوان کرد: 2فوق تخصص نوزادان، فوق تخصص غدد اطفال، فوق تخصص قلب مشغول فعالیت هستند، حضور پزشکان فوق تخصص مسیر درمانی را عوض می کند.

مدیر پرستاری بیمارستان امام علی ع ادامه داد: متخصص جنینی شناسی، فوق تخصص عفونی، مغز و اعصاب و فوق تخصص جراحی نوزادان نداریم که باید مسئولین شهری سعی در جذب این پزشکان کنند؛ چرا که اگر در این زمینه تقویت شویم بسیاری از مشکلات شهرستان و شهرهای اطراف برطرف می شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بخاطر کارامدی پرسنل در پیک دوم بیش از 10 مادر باردار کرونایی زایمان موفق انجام دادند و یک مادر با وجود تمام تلاشمان بخاطر وزن زیاد و شرایط حاد فوت شدند.

غفاری با تاکید اینکه سربازان خط مقدم باید تجهیزات خوبی داشته باشد، خاطرنشان کرد: تست psr 230 هزار تومان  در بیمارستان و خصوصی 500 هزار تومان است، یک داروی کرونا 2 میلیون و 700  و یک مادر باردار باید 8 الی 12 دارو مصرف کند که هزینه زیادی می خواهد،  با پیگیری های زیاد رئیس بیمارستان مقداری از دانشگاه علوم پزشکی آورده شد.

وی از دکتر زمانی و حاجی پور در خصوص تلاش هایشان برای حل مشکلات کرونا تشکر کرد و افزود: حضور دکتر فوق تخصص از بیمارستان فیروزگر تهران برای مداوای بیماران بسیار موثر بود.

غفاری اظهار کرد: 14نیرو داوطلب شدند که از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی می خواهم آنان را قراردادی کنند و قراردادی ها را رسمی کنند، زمانی که  بعنوان چالش نیرو داشتیم با یک پیامک و یا درخواست برای خدمت رسانی آمدند، در حالی که بسیاری از پزشکان و خدمات بیمارستانی در سراسر دنیا فرار کردند، آنان داوطلب رزم شدند و لباس رزم پوشیدند که خوشبختانه تیم قوی هستند.

وی در پایان عنوان کرد: از 19 سالی که این بیمارستان تاسیس شده است با وجودی که از نظر جغرافیای در خارج از شهر قرار دارد و موقعیت مناسبی ندارد، بسیار ارتقا یافته، امیدوارم خیرین با وجود کرونا بیشتر به بیمارستان ها توجه کردند و به تجهیزات بیمارستان ها توجه کنند.

 

 

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzI0
 
 
کیمیا سامانه