فعالیت هنرمندان در ترویج عاشورا موثر است/اشکواره حسینی در تداوم جریان حسینی

تاریخ انتشار : شنبه - ۱۵ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
دبیر سومین دوره اشکواره حسینی گفت: اشکواره حسینی سعی کرده در جریان حسینی اتصال میان محرم، مدافعان حرم و سردار سلیمانی داشته باشد و در تداوم ان به محض جریان کرونا بخش های مدافعان سلامت را به اضافه کردیم.
فعالیت هنرمندان در ترویج عاشورا موثر است/اشکواره حسینی در تداوم جریان حسینی
 

به گزارش سفیر هراز،عباس زارع در نشست خبری سومین اشکواره  فرهنگی هنری حسینی که در سالن اداره ارشاد امل برگزار شد، گفت: فعالیت های هنرمندان در ترویج محروم  و عاشورا با توجه به اینکه مسایل دینی و مذهبی در چنین برنامه های خلل بزرگی احساس می شود، این گونه برنامه ها مردمی که با عشق و علاقه در این حوزه انجام می شود، بسیار تاثیرگذار است.
وی با بیان اینکه اثار جشنواره بازنشر شوند، عنوان کرد: با وجود مشکلات زیادی که وجود داشته است این جشنواره امسال در ۵ بخش اتفاق می افتد و خوشبختانه تا امروز استقبال خوبی شد .
مدیرکل ارشاد مازندران ادامه داد: باید به دبیرخانه جشنواره نگاه ویژه شود تا اثار ارسالی به دبیرخانه بخوبی بازنشر شود و در نتیجه برای ترویج فرهنگ عاشورا موثر  واقع می شود.
وی رسالت در حوزه رسانه را بازنشر اثار در فرهنگ سازی این موضوع خواند و خاطرنشان کرد: برگزاری این برنامه با وجود مشکلاتی اقتصادی که وجود دارد بصورت دلی انجام شد که جای قدردانی دارد.
زارع تصریح کرد: در ۵ ماه ابتدای سال ۵۰ میلیون بودجه فرهنگی داشته ایم که با این حجم از برنامه ها و حوزه ها بسیار کم است.

حسین جوادی در حاشیه این نشست گفت: اشکواره حسینی سعی کرده در جریان حسینی اتصال میان محرم، مدافعان حرم و سردار سلیمانی داشته باشد و در تداوم ان به محض جریان کرونا بخش های مدافعان سلامت را به اضافه کردیم.
وی با عنوان اینکه ایثار  کادر درمان جریان حسینی است، خاطرنشان کرد: جریان حسینی مفهوم بسیار وسیع است، پزشکان و کادر درمانی وقتی ایثار می کنند، این جریان است که در بیمارستان متجلی شده است.
دبیر سومین اشکواره حسینی تصریح کرد: جریان حسینی از بعد ایمانی و حتی روزمرگی تداوم دارد، که در کمک به هم نوع، ایثار  و از خودگذشتی میتوان دید و از این جهت در بخش عکس ان را گسترش دادیم.
وی ادامه داد: سعی کردیم در بخش رسانه سبک زندگی عاشورایی را نشان دهیم،  اداب و رسوم مازندران، دیدگاه های نو، جلوه های فرهنگ عاشورایی در کرونا محورهای این بخش است و  در یاداشت بخش ویژه سردار سلیمانی را اضافه کردیم.

جوادی اشکواره را در دو دوره گذشته با استقبال زیادی خواند و افزود: در سال ۹۷  در سطح استان اجرا گرفتیم که بیش از  ۵ هزار آثار از ۳ هزار هنرمند ارسال شد و در سال گذشته بیش از ۸ هزار اثر از ۲۲ استان به دست ما رسید که نشان از استقبال بالای این جشنواره و تاثیر ان بود.
وی با تاکید اینکه این جشنواره در  ۶ بخش مجزا برگزار می شود، اظهار کرد: امسال بخش رسانه که یکی از ضروریات جشنواره بود اضافه کردیم و بخش فیلم را به دلیل کسری بودجه حذف کردیم.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzEx
 
 
کیمیا سامانه