مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران:

نوآوری و خلاقیت در صنعت چاپ، موجب رونق اقتصاد می‌گردد

تاریخ انتشار : جمعه - ۱۴ / شهریور / ۱۳۹۹
Share/Save/Bookmark
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به اتفاق هیأت همراه از دو چاپخانه بازدید به عمل آورد.
نوآوری و خلاقیت در صنعت چاپ، موجب رونق اقتصاد می‌گردد
 

به گزارش سفیر هراز،

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همراهی معصومه فرجی معاون فرهنگی رسانه ای، آل احمد کارشناس چاپ اداره کل، عیسی محمدی فیروزجایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل از چاپخانه های قائم و ستاره سبز امیرکلا بازدید کردند.

عباس زارع در این بازدید ضمن تبریک روز ملی صنعت چاپ از تلاش مجموعه صنعت چاپ و زحمتکشان این عرصه تقدیر و تشکر کرد و گفت: نوآوری در صنعت چاپ و بسته بندی موجب پیشرفت و توسعه آن می شود و ما همواره از فعالیت های خلاقانه و به روز حمایت می‌کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اهمیت تولیدات داخلی خاطرنشان ساخت: آنچه اقتصاد را در زمینه صنعت چاپ و بسته بندی به رونق وا می دارد، بومی سازی این صنعت است و امیدواریم که فعالان این عرصه، پیرامون تولید دستگاه های چاپ در داخل کشور نیز گام بردارند.

وی ضمن اعلام حمایت از این صنعت، افزود: فعالان صنعت چاپ با مطالعه و دقت بیشتری خود را به روزرسانی نموده و با ایجاد قابلیت های خلاقانه به ویژه در بسته بندی، موجب چرخش اقتصادی بیشتری در کشور شوند.

زارع با اشاره به اینکه در سال ۹۸ تعداد ۵۳۶ چاپخانه در استان فعال بوده اند، گفت: ۱۳۶ چاپخانه، ۲۵۴ چاپ دیجیتال، ۱۱۷ چاپ سیلک، ۶ لیتوگرافی و ۲۳ چاپ خاص در استان فعال بوده اند که در شش ماهه نخست سالجاری نیز تعداد ۱۷ مجوز جدید نیز برای این عرصه صادر شده است.

وی همچنین از تالیف ۲۱۲ عنوان کتاب با شمارگان ۱۳۲ هزار و ۲۳۰ در استان با عناوین مختلف خبر داد و گفت: ۲۲۶ ناشر فعال در مازندران مشغول فعالیت هستند و در بخش فرهنگ بومی نیز در طی سه ماهه نخست امسال، ۹ عنوان کتاب چاپ و در شبکه کتاب کشور توزیع شده است.

 


 

 

کد مطلب: MTY3NzA3
 
 
کیمیا سامانه